«Գաղտնի պլանով» Ալեն Սիմոնյանին ճանապարհեցինք, Փաշինյանը դարձավ «անգլուխ ձիավոր». Սամվել Կարապետյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության  առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի համար անսպասելի չէր դատարանի որոշումը՝ իր տնային կալանքը ևս երկու ամսով երկարաձգելու մասին։
Այդ մասին Կարապետյանն ասաց՝ լրագրողների հետ զրույցում՝ դուրս գալով դատարանի շենքից։
Հարցին՝ եթե տնային կալանքը վերացվեր և ինքն ազատության մեջ լիներ, քաղաքական պայքարն ավելի ակտի՞վ կլիներ, Կարապետյանը կարճ պատասխանեց.
«Ավելի արագ կճանապարհեինք Փաշինյանին»։
Լրագրողները Սամվել Կարապետյանին  հարց ուղղեցին նաև «գաղտնի պլանի» մասին, որով իշխանափոխության համար պայքարն է ընթանալու։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության  առաջնորդը պատասխանեց.
«Գաղտնի պլանով» Ալեն Սիմոնյանին ճանապարհեցինք, Փաշինյանը խաբար չէր։ Մեխանիզմի գլուխն արդեն չկա, Փաշինյանը հիմա դարձել է «անգլուխ ձիավոր»։
Սամվել Կարապետյանը նշեց նաև՝ գնալու են առաջ, շարունակելու են պայքարել, մինչև իշխանափոխությունը կայանա։

По «секретному плану» мы отправили в отставку Алена Симоняна, а Пашинян стал «всадником без головы»: Самвел Карапетян
Лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян заявил, что решение суда о продлении ему домашнего ареста еще на два месяца не стало для него неожиданностью.
Об этом Карапетян сообщил журналистам, выходя из здания суда.
На вопрос о том, стала бы политическая борьба более активной, если бы домашний арест был отменен и он оказался на свободе, Карапетян кратко ответил:
«Мы бы быстрее отправили Пашиняна в отставку».
Журналисты также спросили Самвела Карапетяна о так называемом «секретном плане», в рамках которого, по его словам, будет вестись борьба за смену власти.
Лидер партии «Сильная Армения» ответил:
«По "секретному плану" мы отправили Алена Симоняна в отставку, а Пашинян ничего не знал. Глава механизма уже отсутствует, и теперь Пашинян стал "всадником без головы"».
Самвел Карапетян также отметил, что они будут двигаться вперед и продолжат борьбу до тех пор, пока смена власти не состоится.