«Արարատցեմենտի» գործարանը վաղվանից ամբողջական կսկսի աշխատել. Էկոնոմիկայի փոխնախարար
«Արարատցեմենտի» գործարանը վաղվանից ամբողջական կսկսի աշխատել, այս մասին գործարանի մոտ լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրեց Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը:
«Մենք տեխնիկական հարցեր էինք քննարկում, ոնց կարող ենք անել, որ գործարանը չկանգնի և աշխատի: Իրավական գործընթացների պատասխանն իրավապահ կառույցները կտան: Մեծ հավանականությամբ գործարանը մեծ վնասներ չի կրել չաշխատելու հետևանքով, մենք ժամանակին հասել ենք»,- նշեց փոխնախարարը:
Հիշեցնենք, որ «Արարատցեմենտ»-ի աշխատակիցներն առավոտյան հավաքվել են գործարանի մոտ, բողոքի ակցիա արել: Արդեն 4-րդ օրը հարկադիր պարապուրդում գտնվող  «Արարատցեմենտի» աշխատակիցները հայտարարել են, որ ուզում են հասկանալ՝ ինչ է գործարանի շուրջ կատարվում ու ինչ է լինելու իրենց հետագա ճակատագիրը:
Օրերս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ կապված քրեական վարույթի շրջանակներում, իրավապահները կապարակնքել են գործարանը և այն չի աշխատում:

Замминистра экономики: с завтрашнего дня завод "Араратцемент" возобновит работу в полном объеме
Завод «Араратцемент» с завтрашнего дня полностью возобновит работу. Об этом сообщил заместитель министра экономики Армении Эдгар Закарян в беседе с журналистами у предприятия.
«Мы обсуждали технические вопросы, связанные с тем, как обеспечить бесперебойную работу завода и не допустить его остановки. Правовую оценку происходящему дадут правоохранительные органы. С высокой долей вероятности предприятие не понесло значительного ущерба из-за приостановки работы — нам удалось своевременно принять необходимые меры», — отметил замминистра.
Напомним, утром сотрудники «Араратцемента» собрались у завода и провели акцию протеста. Работники предприятия, которое уже четвертый день находится в вынужденном простое, заявили, что хотят понять, что происходит вокруг завода и какова будет их дальнейшая судьба.
Несколько дней назад в рамках уголовного производства, связанного с лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном, правоохранительные органы опечатали завод, в результате чего его работа была приостановлена.