Խաշթառակի կամրջի տակ հայտնաբերվել է ջրահեղձ եղած քաղաքացու մարմին
Ժամը 12:20-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Տավուշի մարզային փրկարարական վարչություն են դիմել Իջևան քաղաքի մի քանի բնակիչներ և հայտնել, որ իրենց հարազատը գիշերը՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, տնից դուրս է եկել և չի վերադարձել։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, որոնվող քաղաքացու հարազատները հայտնել են, որ հավանական է՝ Իջևան քաղաքի Շատրվանների հրապարակի աստիճաններով իջնելիս նա անզգուշաբար ընկած լինի Աղստև գետը։
Մեկ ժամից ավելի տևած որոնողական աշխատանքների արդյունքում ենթադրյալ ընկնելու վայրից մոտ 7 կմ հեռավորության վրա՝ Խաշթառակ գյուղ տանող նորակառույց կամրջի տակ, Աղստև գետում հայտնաբերվել է որոնվող քաղաքացու մարմինը։
Մարմինը դուրս բերելու համար փրկարարներն օգտագործել են հատուկ ճոպաններ և պատգարակ։
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

Под мостом в Хаштараке обнаружено тело утонувшего мужчины
Около 12:20 в региональное управление спасательной службы Министерства внутренних дел Армении по Тавушской области обратились несколько жителей города Иджеван. Они сообщили, что их родственник около 03:40 ночи вышел из дома и не вернулся.
По информации Shamshyan.com, родственники пропавшего предположили, что мужчина мог случайно упасть в реку Агстев, спускаясь по лестнице у Площади фонтанов в Иджеване.
В результате поисковых работ, продолжавшихся более часа, примерно в 7 километрах от предполагаемого места падения, под недавно построенным мостом на дороге, ведущей в село Хаштарак, в реке Агстев было обнаружено тело разыскиваемого мужчины.
Для извлечения тела спасатели использовали специальные канаты и носилки.
По факту происшествия в следственном управлении возбуждено уголовное производство. По решению следователя назначена судебно-медицинская экспертиза тела.