Դավիթ Առուշանյանը հրաժարվել է ԱԺ պատգամավորի մանդատից
​Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը հայտնում է․ «Հրաժարվել եմ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատից և շարունակելու եմ իմ գործունեությունը՝ որպես Շիրակի մարզպետ։
Ինձ համար պետական ծառայությունը պատասխանատվություն է մարդկանց հանդեպ։ Այդ պատասխանատվությամբ էլ շարունակելու եմ առավել մեծ հաստատակամությամբ, հետևողականությամբ և վճռականությամբ աշխատել՝ հանուն Շիրակի զարգացման, նոր ծրագրերի իրականացման, ենթակառուցվածքների բարելավման և մեր մարզի ու սիրելի Գյումրու առաջընթացի։
Շնորհակալ եմ Շիրակի մարզի բոլոր բնակիչներին աջակցության և համագործակցության համար։ Ձեր վստահությունն ինձ համար ամենամեծ պատասխանատվությունն է, ամենօրյա աշխատանքով ու գործուն քայլերով անելու եմ հնարավորը՝ արդարացնելու ձեր սպասումները։
Վստահ եմ, որ միասին կկարողանանք իրականացնել մեր առջև դրված նպատակները և ապահովել Շիրակի ու Գյումրու կայուն զարգացումն ու բարեկեցիկ ապագան։
Անշեղ հանձնառությամբ, նվիրումով ու եռանդով քայլելու ենք առաջ՝ հանուն Շիրակի մարզի, նրա համայնքների, յուրաքանչյուր բնակչի և Հայաստանի Հանրապետության»։

Давид Арушанян отказался от мандата депутата Национального собрания
Губернатор Ширакской области Давид Арушанян сообщил, что отказался от мандата депутата Национального собрания Армении и продолжит работу на посту губернатора области.
«Я отказался от мандата депутата Национального собрания Республики Армения и продолжу свою деятельность в должности губернатора Ширакской области.
Для меня государственная служба — это прежде всего ответственность перед людьми. Именно с этим чувством ответственности я и дальше буду с еще большей настойчивостью, последовательностью и решимостью работать во благо развития Ширакской области, реализации новых программ, модернизации инфраструктуры, а также дальнейшего развития нашего региона и любимого Гюмри.
Благодарю всех жителей Ширакской области за поддержку и сотрудничество. Ваше доверие — самая большая ответственность для меня. Своей ежедневной работой и конкретными делами я сделаю все возможное, чтобы оправдать ваши ожидания.
Уверен, что вместе мы сможем достичь поставленных целей и обеспечить устойчивое развитие и благополучное будущее Ширакской области и Гюмри.
С неизменной приверженностью, самоотдачей и энергией мы продолжим двигаться вперед — во благо Ширакской области, ее общин, каждого жителя и Республики Армения», — говорится в заявлении Арушаняна.