Արձակուրդում գտնվող Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է Կապան
Aysor.am-ի տեղեկություններով` արձակուրդում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ինքնաթիռով մեկնել է Սյունիքի մարզի Կապան խոշորացված համայնք: Վաղ առավոտից ոստիկանությունն ուժեղացված ծառայություն է իրականացրել «Զվարթնոց» օդանավակայան տանող ճանապարհահատվածներին:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 10–29–ը ներառյալ կգտնվի արձակուրդում։ Նա տեղեկացրել է, որ իր արձակուրդը կանցկացնի Հայաստանում:
«Կլինեն որոշ հարցեր՝ այդ թվում տարածաշրջանային, որոնց հետ կապված ես ամենօրյա ներգրավված կլինեմ, ըստ անհրաժեշտության»,-հուլիսի 9-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է վարչապետը։

Находящийся в отпуске Никол Пашинян отправился в Капан
По информации Aysor.am, премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся в отпуске, вылетел на самолете в укрупненную общину Капан Сюникской области.
С раннего утра полиция несла службу в усиленном режиме на участках дорог, ведущих к международному аэропорту «Звартноц».
Напомним, что Никол Пашинян находится в отпуске с 10 по 29 июля включительно. Ранее премьер-министр сообщил, что проведет отпуск в Армении.
«Будет ряд вопросов, в том числе регионального характера, по которым я, при необходимости, буду ежедневно вовлечен в работу», — заявил премьер-министр 9 июля в ходе брифинга с журналистами.