Քաղաքացու բողոքից հետո Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը թերլիցքավորում է հայտնաբերել գազալցակայանում
15/07/2026 13:21
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում, քաղաքացու կողմից դիմում-բողոքի հիման վրա, Երևան քաղաքի, Շենգավիթ թաղամասի, Բագրատունյաց 1/6 հասցեում գործող հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող «Գ․ Ս․ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում իրականացվել են ստուգումներ։
Ստուգումների արդյունքում հայտնաբերվել է թերլիցքավորում․ կասեցվել է թերլիցքավորմամբ շահագործվող հեղուկ գազի վառելիքաբաշխիչ աշտարակի շահագործումը։
Կազմակերպության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և գազալցակայանը համապատասխանեցնել իրավական ակտերի պահանջներին:

После жалобы гражданина Инспекционный орган по надзору за рынком выявил недолив на газозаправочной станции
15/07/2026 13:58
В рамках контрольных мероприятий, проводимых Инспекционным органом по надзору за рынком Армении, на основании жалобы гражданина была проведена проверка на автогазозаправочной станции ООО «Г. С. Петросян», расположенной по адресу: Ереван, административный район Шенгавит, ул. Багратуняц, 1/6.
По итогам проверки был выявлен факт недолива сжиженного газа. Эксплуатация газораздаточной колонки, на которой было зафиксировано нарушение, приостановлена.
Директору компании предписано принять необходимые меры и привести деятельность газозаправочной станции в соответствие с требованиями законодательства.
Хозяйствующий субъект будет привлечен к административной ответственности в порядке, установленном законом.