Դիտարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն ԱՄՆ Գյուղատնտեսության քարտուղարությունում հանդիպում է ունեցել Արտաքին գյուղատնտեսական ծառայության ղեկավար Դանիել Ուիթլիի հետ, հայտնում են ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Դիտարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները՝ անդրադառնալով շուկա մուտքի ընթացակարգերին, գործող կարգավորումներին, ինչպես նաև արտահանման խթանման նախադրյալներին։
Քննարկվել են նաև երկու երկրների ոլորտային մասնավոր ընկերությունների միջև գործարար կապերի հաստատման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները։

Обсуждены возможности экспорта армянской сельхозпродукции на рынок США
Посол Армении в США Нарек Мкртчян провел встречу с руководителем Службы зарубежного сельского хозяйства Министерства сельского хозяйства США Дэниелом Уитли. Об этом сообщает посольство Армении в Соединенных Штатах.
В ходе встречи стороны обсудили возможности расширения сотрудничества между Арменией и США в сфере сельского хозяйства.
Особое внимание было уделено перспективам экспорта армянской сельскохозяйственной продукции на американский рынок. Стороны рассмотрели процедуры выхода на рынок, действующие регуляторные требования, а также предпосылки для стимулирования экспорта.
Кроме того, были обсуждены перспективы установления деловых связей между профильными частными компаниями двух стран и развития взаимовыгодного сотрудничества.