Արագածոտնի թեմի հոգևորականները ստացել են Բագրատ Սրբազանի օրհնությունը և սիրո մեջ ամրացած վերադարձել իրենց ծառայության վայրերը
17/07/2026 09:53
Արագածոտնի թեմի հոգեւոր դասը, թեմի վարչական խորհրդի ատենապետ Հոգեշնորհ Տեր Շնորհք աբեղա Պալոյանի առաջնորդությամբ, այցելել է Գերաշնորհ Տեր Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին։
Միասին Սիրո ճաշին մասնակցելուց և համատեղ աղոթքից հետո հոգևորականները ստացել են Սրբազան Հոր օրհնությունը և սիրո մեջ ամրացած վերադարձել իրենց ծառայության վայրերը։
««Նոր պատվիրան եմ տալիս ձեզ, որ սիրեք միմյանց, ինչպես ես ձեզ սիրեցի, դուք էլ միմյանց սիրեցեք։ Եթե դուք միմյանց սիրեք, դրանով բոլորը պիտի իմանան, որ դուք իմ աշակերտներն եք». /Հովհաննես 13.34-35/»,- նշել են թեմից։

Священнослужители Арагацотнской епархии получили благословение архиепископа Баграта Галстаняна и вернулись к местам своего служения, укрепившись в любви
17/07/2026 09:57
Духовенство Арагацотнской епархии Армянской Апостольской Церкви во главе с председателем Епархиального административного совета, преподобным иеромонахом отцом Шнорком Палояном, посетило архиепископа Баграта Галстаняна.
После совместной трапезы любви и общей молитвы священнослужители получили благословение архиепископа и, укрепившись в любви, вернулись к местам своего служения.
«Заповедь новую даю вам: да любите друг друга; как Я возлюбил вас, так и вы да любите друг друга. По тому узнают все, что вы Мои ученики, если будете иметь любовь между собою» (Евангелие от Иоанна, 13:34–35), — отметили в епархии.