Արտակարգ հարաբերություններ ունենք Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ. Վրաստանի վարչապետ
Վրաստանն առանձնահատուկ հարաբերություններ ունի հարևան երեք երկրների՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Վրաստանի վարչապետի խոսքով՝ ենթակառուցվածքներում իրականացվող լայնածավալ ներդրումները կնպաստեն երկրի տարանցիկ գործառույթի հետագա զարգացմանը։
«Մենք խորացնում ենք մեր հարաբերությունները համապատասխան երկրների՝ մեր տարածաշրջանի և հարևան երկրների հետ։ Մենք արտակարգ հարաբերություններ ունենք մեր երեք հարևան երկրների՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, և այդ հարաբերությունների խորացումը կարևոր դեր ունի երկրի կապակցվածության ու տարանցիկ գործառույթի զարգացման համար»,- հայտարարել է Կոբախիձեն։

Премьер-министр Грузии: у нас особые отношения с Арменией, Азербайджаном и Турцией
Грузия поддерживает особые отношения с тремя соседними государствами — Арменией, Азербайджаном и Турцией. Об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
По словам главы грузинского правительства, масштабные инвестиции в инфраструктуру будут способствовать дальнейшему развитию транзитного потенциала страны.
«Мы углубляем отношения с соответствующими государствами — странами нашего региона и соседними государствами. У нас особые отношения с тремя нашими соседями — Арменией, Азербайджаном и Турцией, и дальнейшее развитие этих отношений играет важную роль в укреплении взаимосвязанности страны и ее транзитной функции», — заявил Кобахидзе.