«Առինջ մոլ»-ում հարկային մարմինները ստուգումներ են կատարում, ամենայն հավանականությամբ, առևտրի կենտրոնը կկապարակնքվի. Լուսանկարներ
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ այս պահին հարկային մարմինները ստուգումներ են կատարում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնում: «Առինջ մոլ»-ում աշխատող առևտրականներն ահազանգում են, որ ստուգումներն առավոտից են կատարվում, ինչի հետևանքով չեն կարողանում իրենց տաղավարներում առևտուր անել: Ըստ նրանց՝ ամենայն հավանականությամբ, առևտրի կենտրոնը կկապարակնքվի:
«Առինջ մոլ»-ում ՊԵԿ աշխատակիցների կողմից կատարվող ստուգումների մասին հարցին ի պատասխան՝ Aysor.am-ին ՊԵԿ-ից հայտնեցին. «Ստուգումների վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունն օպերատիվորեն հրապարակվում է ՊԵԿ պաշտոնական կայքում և այն տրամադրվում է նաև ԶԼՄ-ներին»:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 6-ին մոտ 12 ժամ Քննչական կոմիտեի քննիչները խուզարկություն են իրականացրել Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը և նրա հետ փոխկապակցված 70-ից ավելի այլ հասցեներում, որից հետո «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի կազմում գտնվող մի քանի ընկերություններ՝ այդ թվում «Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ»-ը կապարակնքվել են: Օրեր առաջ «Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ»-ի կապարակնիքները հանվել են, ներսում ստուգումներ են կատարվում, բայց կոմբինատը դեռ չի աշխատում:
Վերջին օրերին ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող մի քանի ընկերությունների աշխատակիցներ միաժամանակյա ակցիաներ են անցկացրել ձեռնարկությունների մոտ՝ պահանջելով բացել գործարանների կապարակնիքները և թույլ տալ իրենց աշխատել։

В торговом центре «Ариндж молл» налоговые органы проводят проверки, вероятно, торговый центр будет опечатан
20/07/2026 14:44
По информации Aysor.am, в настоящее время налоговые органы проводят проверки в торговом центре «Ариндж молл», принадлежащем семье лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Работающие в «Ариндж молле» предприниматели сообщают, что проверки начались с утра, из-за чего они не могут осуществлять торговлю в своих павильонах. По их словам, с большой вероятностью торговый центр будет опечатан.
В ответ на вопрос Aysor.am о проводимых сотрудниками Комитета государственных доходов (КГД) проверках в ТЦ «Ариндж молл» в КГД сообщили:
«Вся информация о проверках оперативно публикуется на официальном сайте КГД и также предоставляется средствам массовой информации».
Напомним, что 6 июля следователи Следственного комитета около 12 часов проводили обыск в особняке Гагика Царукяна, а также более чем по 70 другим адресам, связанным с ним. После этого несколько компаний, входящих в состав концерна «Мульти Групп», в том числе «Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат», были опечатаны. Несколько дней назад пломбы с «Ереванского коньячно-винно-водочного комбината» были сняты, внутри проводятся проверки, однако предприятие пока не возобновило работу.
В последние дни сотрудники нескольких компаний, принадлежащих Гагику Царукяну, одновременно провели акции протеста у предприятий, требуя снять пломбы с заводов и разрешить им продолжить работу.