Երկրորդ դեպքը՝ մեկ օրում․ գետից դուրս է բերվել ջրահեղձ եղած 43-ամյա տղամարդու մարմինը
Երեկ՝ հուլիսի 19-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակամուտ բնակավայրի ճանապարհի աջակողմյան հատվածում գտնվող գետը  քաղաքացի է ընկել։
Շիրակամուտ բնակավայրի մոտակայքում ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը մոտ 1 ժամ տևած որոնողական աշխատանքներից հետո գետից դուրս է բերել ջրահեղձ եղած 43-ամյա տղամարդու մարմինը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է, որ ջրահեղձ եղած քաղաքացին Լոռու մարզի բնակիչ 43-ամյա Վաչագան Հ․-ն է։
Հիշեցնենք, որ նույն օրը որոնողական աշխատանքների արդյունքում մոտ 6 մ խորությունից դուրս է բերվել նաև մեկ այլ քաղաքացու դի։ Ահազանգ էր ստացվել, որ Գողթանիկ գյուղի ջրվեժում քաղաքացի է խեղդվում:

Второй случай за один день: из реки извлечено тело утонувшего 43-летнего мужчины
Вчера, 19 июля, в Лорийской области произошёл трагический инцидент. Спасателям поступило сообщение о том, что в реку, расположенную с правой стороны дороги у населённого пункта Ширакамут, упал человек.
Возле Ширакамута водолаз Ваге Мелконян после примерно часовых поисковых работ извлёк из реки тело утонувшего 43-летнего мужчины.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, установлено, что погибшим является 43-летний житель Лорийской области Вачаган А.
Напомним, что в тот же день в результате поисковых работ с глубины около 6 метров было также извлечено тело другого гражданина. Спасателям поступило сообщение о том, что в водопаде села Гохтаник тонет человек.