Կան դեպքեր, գործեր, երբ արդարադատությունը անհասանելի է մնում՝ անկախ ամեն ինչից. Սոս Հակոբյան
Կան դեպքեր, գործեր, երբ արդարադատությունը անհասանելի է մնում՝ անկախ ամեն ինչից, այս մասին հայտնել է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս Հակոբյանը։
«Եթե հիշում եք՝ Վանաձոր համայնքի ընտրությունների մասին բողոքարկման ոչ ենթակա դատական ակտի բողոքարկման հետ կապված ամբողջ իրավական սագան, որը, կարծես, ավարտվել էր Վճռաբեկ դատարանի որոշմամբ, իսկ հետո վերսկսել էր հարկադիր ծառայության սահմանափակումները վերացնելու, այնուհետև նույն մարմնի կողմից այդ նույն որոշումը իր իսկ նախաձեռնությամբ ուժը կորցրած ճանաչելու որոշումներով։
Հարկադիրի (վերջին) որոշումը «Հայրենիք» կուսակցության անունից բողոքարկել էինք վարչական դատարան՝ համայնքի բնակիչների տարրական քաղաքական իրավունքների վերականգնման նպատակով։
Ծանուցում եմ ստանում, որտեղ վարչական դատարանը երկու նախնական դատական նիստերից հետո դատաքննության նիստը նշանակել է 22.04.2027 թվականին՝ ժամը 10:30-ին, Կառլ։
Կան դեպքեր, գործեր, երբ արդարադատությունը անհասանելի է մնում՝ անկախ ամեն ինչից...»,- նշել է Հակոբյանը։

Есть дела, по которым правосудие остается недостижимым, несмотря ни на что — Сос Акопян
Есть дела, по которым добиться правосудия оказывается невозможно, несмотря ни на что. Об этом заявил адвокат, член партии «Отечество» Сос Акопян.
«Если помните, была целая правовая эпопея, связанная с попыткой обжаловать не подлежащее обжалованию судебное решение по делу о выборах в общине Ванадзор. Казалось, что она завершилась решением Кассационного суда, однако затем получила продолжение: сначала были вынесены решения об отмене ограничений, наложенных Службой принудительного исполнения, а затем этот же орган по собственной инициативе признал свое же решение утратившим силу.
От имени партии «Отечество» мы обжаловали последнее решение Службы принудительного исполнения в Административном суде с целью восстановления элементарных политических прав жителей общины.
Сегодня я получил уведомление, согласно которому после двух предварительных судебных заседаний рассмотрение дела по существу назначено на 22 апреля 2027 года в 10:30. Карл!