Շախմատ և ընկերություն. CaseKey-ն ու Բիբլոս Բանկ Արմենիան նշել են Շախմատի միջազգային օրը․ Լուսանկարներ
20/07/2026 15:49
Շախմատի միջազգային օրվան ընդառաջ CaseKey-ի մասնակիցներն ու Բիբլոս Բանկ Արմենիայի աշխատակիցները տեղավորվել էին շախմատային տախտակների առջև՝ սիրողական առաջնության շրջանակում։
CaseKey 2026-ը մեկնարկել է հունիսին և արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի աջակցությամբ։
Բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի շրջանակում ոչ ակադեմիական բաղադրիչները շատ են, և շախմատային առաջնությունը դրանցից մեկն է։
Թեժ պայքարից հետո պարզ դարձան 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերի հաղթողները, որոնք ստացան սերտիֆիկատներ ու նվերներ, իսկ առաջնության չեմպիոնը՝ նաև գավաթ։
Միջոցառումը ոչ միայն մրցակցության մասին էր, այլև շախմատի շուրջ համախմբվածության, թիմային աշխատանքի, հետաքրքիր մարտավարությունների և լավ տրամադրության։

Chess and friendship: CaseKey and Byblos Bank Armenia celebrate International Chess Day
Ahead of International Chess Day, CaseKey participants and employees of Byblos Bank Armenia sat in front of chessboards for a friendly amateur championship.
CaseKey 2026 launched in June and for the fourth consecutive year with the support of Byblos Bank Armenia.
Beyond the core business case competition, CaseKey features a variety of extracurricular activities, and the chess championship was one of these initiatives.
Following a series of exciting matches, the winners of 1st, 2nd and 3rd place were announced. All three received certificates and gifts, while the champion was also awarded the championship cup.
The event was not only about competition, but also about unity around chess, teamwork, interesting tactics and good mood.