Պատրաստվում ենք լրացուցիչ փաստաթղթեր ներկայացնել, որով հերքվում է Գագիկ Ծառուկյանի մեղադրանքը. փաստաբան
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավայրից ՔԿ-ի Տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչություն են բերել։
Ծառուկյանի փաստաբանական թիմի անդամ Երեմ Սարգսյանը լրագրողներին ասաց, թե կոնկրետ չի նշվել՝ ինչ դրվագով են Ծառուկյանին բերել վարչություն։
«Ասել են, որ հարցաքննություն պետք է տեղի ունենա, եկել ենք լրացուցիչ հարցաքննության»,- նշեց նա։
Փաստաբանի խոսքով՝ իրենք բազմաթիվ փաստաթղթեր են ներկայացրել, որով հերքվում են Ծառուկյանին առաջադրված մեղադրանքները, պատրաստվում են լրացուցիչ փաստաթղթեր էլ ներկայացնել։

«Готовимся представить дополнительные документы, опровергающие обвинение Гагика Царукяна» — адвокат
Лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна доставили из места содержания под стражей в Главное управление по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета Армении.
Член адвокатской команды Царукяна Ерем Саргсян сообщил журналистам, что конкретно не было указано, в рамках какого эпизода его подзащитного доставили в управление.
«Нам сообщили, что должен состояться допрос. Мы прибыли для проведения дополнительного допроса», — отметил адвокат.
По словам Саргсяна, сторона защиты уже представила многочисленные документы, опровергающие предъявленные Царукяну обвинения, и готовится представить дополнительные материалы.