«Արարատցեմենտ»-ը հանձնվել է ՀՀ կառավարմանը՝ ի դեմս Էկոնոմիկայի նախարարության․ Պապոյան
Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա, «Արարատցեմենտ»-ը հանձնվել է ՀՀ կառավարմանը՝ ի դեմս էկոնոմիկայի նախարարության։
Տեղեկությունը փոխանցել է նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Նա նաև մանրամասնել է․
«Հուլիս ամսվա ընթացքում, սահմանված կարգով, կնշանակվի «Արարատցեմենտի» կառավարիչը։
Մինչ այդ ընկերության բոլոր աշխատակիցներին հորդորում եմ բարեխղճորեն և պատասխանատվությամբ կատարել իրենց աշխատանքը, որպեսզի հետագայում չառաջանան օրենքով սահմանված կարգով աշխատանքից ազատման կամ վարչական ու քրեական պատասխանատվության ենթարկման հիմքեր։
Իրենց գործի գիտակ, աշխատանքը բարեխիղճ ու պարտաճանաչ կատարող բոլոր աշխատակիցները կշարունակեն աշխատել»։

«Араратцемент» передан в управление государству в лице Министерства экономики Армении — Папоян
По решению Антикоррупционного суда, вынесенному на основании ходатайства Генеральной прокуратуры, завод «Араратцемент» передан в управление Республике Армения в лице Министерства экономики.
Об этом сообщил министр экономики Армении Геворг Папоян.
Он также отметил:
«В течение июля в установленном порядке будет назначен управляющий компании «Араратцемент».
До этого призываю всех сотрудников предприятия добросовестно и ответственно исполнять свои трудовые обязанности, чтобы в дальнейшем не возникло оснований для увольнения в установленном законом порядке либо привлечения к административной или уголовной ответственности.
Все сотрудники, являющиеся профессионалами своего дела и добросовестно, ответственно выполняющие свою работу, продолжат работать».