Ռուբինյանն ազատվում է Ալեն Սիմոնյանի կադրերից
ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի պարտավորությունները ժամանակավորապես կատարող Ռուբեն Ռուբինյանը ևս 4 հոգու է աշխատանքից ազատել։
Ինչպես  հաղորդում է «Փաստինֆո»-ն, 2026 թվականի օգոստոսի 3-ից Ռուբինյանի որոշմամբ աշխատանքից կազատվի ԱԺ նախագահի օգնական Կառլեն Գրեյանը, ԱԺ նախագահի խորհրդականի պաշտոնից՝ Հովհաննես Նալբանդյանը, ԱԺ նախագահի օգնականի պաշտոնից՝ Զինա Զալիկյանը, ԱԺ նախագահի խորհրդականի պաշտոնից՝ Ահարոն Ներսիսյանը։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանին էլ հանձնարարված է ապահովել Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով լրիվ վերջնահաշվարկի կատարումը։
Նախօրեին Ռուբինյանն ախատանքից ազատել էր նաև Ալեն Սիմոնյանի ռեֆերենտին։ Այսպիսով կարելի է արձանագրել, որ Ռուբինյանն ազատվում է Ալեն Սիմոնյանի կադրերից։

Рубинян уволил нескольких сотрудников, назначенных при Алене Симоняне
Заместитель председателя Национального собрания Армении, временно исполняющий обязанности спикера парламента Рубен Рубинян уволил еще четырех сотрудников.
Как сообщает «ФактИнфо», решением Рубиняна с 3 августа 2026 года будут освобождены от должностей помощник председателя НС Карлен Греян, советник председателя НС Ованнес Налбандян, помощник председателя НС Зина Заликян и советник председателя НС Агарон Нерсисян.
Руководителю аппарата — генеральному секретарю Национального собрания Давиду Аракеляну поручено обеспечить проведение полного окончательного расчета с ними в установленном законодательством Республики Армения порядке.
Накануне Рубинян также освободил от должности референта Алена Симоняна.
Таким образом, можно констатировать, что Рубинян освобождает от должностей представителей команды Алена Симоняна.