Նարեկ Կարապետյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու միջնորդությունը կքննվի այսօր
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր՝ 17։00-ին արտահերթ նիստ է հրավիրվել։
ԿԸՀ-ն այդ նիստում քննելու է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Նարեկ Կարապետյանի վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը։
Դատախազությունը Նարեկ Կարապետյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու վերաբերյալ է միջնորդություն ներկայացրել։
Նարեկ Կարապետյանն այսօր ձեռք է բերելու պատգամավորի կարգավիճակ։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ սա քաղաքական հետապնդման օրինակ է։

Ходатайство о возбуждении публичного уголовного преследования и лишении свободы Нарека Карапетяна будет рассмотрено сегодня
Центральная избирательная комиссия Армении сегодня в 17:00 проведет внеочередное заседание.
В ходе заседания ЦИК рассмотрит ходатайство Генеральной прокуратуры Армении в отношении члена партии «Сильная Армения» Нарека Карапетяна.
Прокуратура ходатайствует о даче согласия на возбуждение в отношении Карапетяна публичного уголовного преследования, а также на применение меры, связанной с лишением свободы.
Сегодня Нарек Карапетян должен получить статус депутата Национального собрания.
Член партии «Сильная Армения», адвокат Арам Вардеванян, комментируя ситуацию журналистам, заявил, что происходящее является примером политического преследования.