Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ բազմոլորտ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով:
Ջերմագին շնորհավորանքներս եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առիթով։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Եգիպտոսի հետ բազմոլորտ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը՝ հիմնված մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա։
Գնահատելի է այն կառուցողական դերը, որն այսօր ունի Եգիպտոսը՝ Միջին Արևելքի և Աֆրիկայի տարածաշրջաններում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման, ինչպես նաև հետագա բարգավաճման հնարավորությունների ստեղծման գործում։
Լիահույս եմ, որ առաջիկա տարիներին համատեղ աշխատանքի միջոցով մեզ կհաջողվի համապատասխանեցնել մեր պետությունների տնտեսական հարաբերություններն առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»,- ասվում է ուղերձում։

Armenia attaches great importance to the further expansion and development of multifaceted relations with Egypt: Nikol Pashinyan
23/07/2026 11:20
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Arab Republic of Egypt, Abdel Fattah El-Sisi, on the occasion of the national holiday, Revolution Day.
I extend my warmest congratulations to you and the friendly people of Egypt on the occasion of the national holiday of the Arab Republic of Egypt, Revolution Day.
Armenia attaches great importance to the further expansion and development of multifaceted relations with Egypt, based on the centuries-old friendship and mutual respect between our peoples.
The constructive role that Egypt plays today in establishing lasting peace and stability in the Middle East and African regions, as well as creating opportunities for further prosperity, is appreciable.
I am hopeful that in the coming years, through joint work, we will be able to bring the economic relations of our states in line with the high level of the existing political dialogue.
I wish you good health and new successes, and the friendly people of Egypt lasting peace and prosperity,” the message says.