Բաքուն մեծացնում է իր ազդեցությունը Հայաստանի վրա. Տիգրան Աբրահամյան
Ալիևը հպարտորեն հայտարարել է, որ Ադրբեջանը Հայաստանի էներգետիկ անվտանգության հարցում «զգալի ավանդ» ունի՝ հիմքում դնելով ադրբեջանական բենզինի և դիզելային վառելիքի մատակարարումները, հայտարարել է ՀՀԿ անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Եթե հայկական տեսանկյունից բացենք փակագծերը, ապա կտեսնենք, որ չլուծված հակամարտության պայմաններում Բաքուն մեծացնում է իր ազդեցությունը Հայաստանի վրա՝ ձեռք բերելով նոր լծակներ ճնշումներ գործադրելու և Հայաստանի համար կենսական նշանակություն ունեցող համակարգերի վրա ազդելու համար։
Չեմ կարծում, թե մեր երկրում կգտնվի գեթ մեկ մարդ, ով կարծում է, թե ադրբեջանական մատակարարումները զուտ տնտեսական նշանակություն ունեն։

Баку усиливает свое влияние на Армению — Тигран Абрамян
Президент Азербайджана Ильхам Алиев с гордостью заявил, что Азербайджан вносит «значительный вклад» в обеспечение энергетической безопасности Армении, имея в виду поставки азербайджанского бензина и дизельного топлива, заявил член Республиканской партии Армении Тигран Абрамян.
«Если посмотреть на ситуацию с армянской точки зрения, то станет очевидно, что в условиях неурегулированного конфликта Баку усиливает свое влияние на Армению, приобретая новые рычаги для оказания давления и воздействия на системы, имеющие жизненно важное значение для нашей страны.
Не думаю, что в Армении найдется хотя бы один человек, который считает, что поставки из Азербайджана имеют исключительно экономическое значение.
Так и остаются нерешенными существующие проблемы, а влияние Азербайджана продолжает расти», — отметил Абрамян.