Բանակում դեպքերի մի մասը «ծառայության հետ առնչություն չունենալու» հիմքով կա´մ քողարկվում է, կա´մ հետին պլան մղվում
Իշխանությունը բանակում տեղի ունեցող միջադեպերի իրական ծավալն ու խորությունը թաքցնելու և վարդագույն իրականություն ներկայացնելու նպատակով դեպքերի մի մասը` «ծառայության հետ առնչություն չունենալու» հիմքով կա´մ քողարկում է, կա´մ հետին պլան մղում, գրել է ՀՀԿ-ական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Սրա հետևանքն այն է, որ հրամցվում է այլ պատկեր, իսկ միջադեպերի կանխարգելման, դրանց պատճառների վերլուծության ուղղությամբ պատշաճ աշխատանք չի տարվում:
Այնտեղ, որտեղ իշխանական քարոզչությունը փիառի հարց չի լուծում, դրանք ամբողջովին անտեսված են:
Այդ պատճառով գործող ռեժիմի ուշադրությունն ու ներկայացվածությունը ներքին քարոզչությունից բխող միջոցառումներում է», - նշել է նա:

Часть случаев в армии либо скрывается, либо отодвигается на второй план под предлогом «отсутствия связи с прохождением службы»
Власти, стремясь скрыть реальные масштабы и глубину происшествий, происходящих в армии, а также представить ситуацию в более благоприятном свете, часть подобных случаев либо скрывают, либо отодвигают на второй план, ссылаясь на то, что они «не связаны с прохождением военной службы». Об этом заявил представитель Республиканской партии Армении Тигран Абрамян.
«Следствием этого становится формирование искажённой картины происходящего, тогда как надлежащая работа по предотвращению подобных инцидентов и анализу причин их возникновения не проводится.
Там, где властная пропаганда не решает задач политического пиара, проблемы полностью игнорируются.
Поэтому внимание и активность действующего режима сосредоточены на мероприятиях, продиктованных задачами внутренней пропаганды», — отметил он.