Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ նոր հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ նոր հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել՝ հարկերից խուսափելու հոդվածով, հայտնել է փաստաբան Էմին Խաչատրյանը:
«Սա ավելի զավեշտալի դեպք է, որովհետև պարոն Ծառուկյանը դեռ 2003թ․-ից, երբ ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր, իր բոլոր բիզնեսները հանձնել է կառավարման և իր բիզնեսների կառավարման հետ որևէ առնչություն չէր կարող ունենալ»,- ասել է Էմին Խաչատրյանը:
Նոր քրեական հետապնդումը կապված է Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատի հետ, որի տնօրեն Արման Դավթյանին այսօր ձերբակալել են։

В отношении Гагика Царукяна возбуждено новое уголовное преследование
В отношении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна возбуждено новое публичное уголовное преследование по статье об уклонении от уплаты налогов. Об этом сообщил его адвокат Эмин Хачатрян.
По словам адвоката, обвинение является необоснованным, поскольку с 2003 года, после избрания депутатом Национального собрания, Царукян передал управление всеми своими бизнесами и не мог иметь отношения к их деятельности.
Новое уголовное преследование связано с Ереванским коньячно-винно-водочным комбинатом «Арарат». Директор предприятия Арман Давтян был задержан сегодня.