Խուլիգանության դեպք՝ Արմավիրում․ 17-ամյա տղան բանակի քեֆի ժամանակ հոր ատրճանակից կրակոցներ է արձակել
Հուլիսի 20-ին կրակոցներ են հնչել Արմավիրի մարզում։
Ոստիկանները պարզել են, որ ժամը 17։00-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ 17-ամյա Ջ. Տ.-ն Գայ գյուղում գտնվող «Էլինար» ռեստորանային համալիրում, մասնակցելով ազգականի՝ բանակից վերադառնալու կապակցությամբ կազմակերպված խնջույքին, իր հայրիկին պատկանող «Chevrolet» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահի պահոցից վերցրել է հորը պատկանող ատրճանակը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, անչափահասը, հասարակության նկատմամբ անհարգալից, իրավական և բարոյական նորմերի նկատմամբ բացահայտ արհամարհական վերաբերմունք դրսևորելով, խախտել է մարդկանց անդորրը և հասարակական նշանակության օբյեկտի բնականոն աշխատանքը՝ մի քանի անգամ կրակոցներ արձակելով օդ։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողների կողմից հուլիսի 20-ին Ջ. Տ.-ն հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել է ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին, որտեղ փաստերի ճնշման տակ խոստովանել է արարքը։
Նշված ատրճանակը Արման Տ.-ն ինքնակամ ներկայացրել է ոստիկանություն, իսկ վերոնշյալ ավտոմեքենան տեղափոխվել է ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի հատուկ պահպանվող տարածք։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում կազմվել են փաստաթղթեր, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժին։

В Армавирской области 17-летний подросток устроил стрельбу из пистолета отца на празднике в честь возвращения родственника из армии
25/07/2026 10:55
20 июля в Армавирской области произошел инцидент со стрельбой.
Как установили сотрудники полиции, около 17:00 17-летний житель области Дж. Т., находясь на праздничном застолье в ресторанном комплексе «Элинар» в селе Гай, организованном по случаю возвращения родственника из армии, взял из бардачка автомобиля Chevrolet, принадлежащего его отцу, пистолет.
По данным фотокорреспондента Гагика Шамшяна, несовершеннолетний, грубо нарушая общественный порядок и демонстрируя явное неуважение к обществу и общепринятым нормам поведения, несколько раз выстрелил в воздух, нарушив спокойствие граждан и нормальную работу общественного объекта.
По информации Шамшяна, 20 июля сотрудники Вагаршапатского отдела полиции установили местонахождение подростка, задержали его и доставили в отдел, где под тяжестью собранных доказательств он признал свою вину.
Пистолет добровольно сдал в полицию его отец Арман Т. Автомобиль был помещен на специализированную охраняемую стоянку полиции.
По факту произошедшего материалы переданы в Вагаршапатский следственный отдел Следственного управления по Армавирской области Следственного комитета Армении.