Ի հեճուկս ՀՀ իշխանության, ադրբեջանական դժոխքում հայերը պաշտպանում են հայոց համազգային շահերը․ Աբրահամյան
Բաքվի բանտերից հղվող հայ ռազմագերիների ուղերձները տարբեր են, սակայն դրանցում կարմիր թելով անցնում է հայկական պետականության պաշտպանության գերակայությունը, նկատել է ՀՀԿ-ական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ի հեճուկս հայաստանյան իշխանության, որի համար մարդը գրոշի արժեք չունի, ադրբեջանական դժոխքում՝ չափազանց ծանր պայմաններում գտնվող հայերը ապրում և պաշտպանում են հայոց համազգային գաղափարներն ու շահերը։
Քանի դեռ հայերն ադրբեջանական բանտերում միայնակ են կռիվ տալիս, իսկ նրանց ազատությունը օրակարգային չէ, խաղաղությունը բացառված է. դա ոչ թե ինչ-որ մեկի ցանկությունն է, այլ իրավիճակի տրամաբանական եզրահանգումը», - գրել է նա։

Вопреки позиции властей Армении, армяне в азербайджанском аду отстаивают общенациональные интересы — Тигран Абрамян
Послания армянских военнопленных, поступающие из бакинских тюрем, отличаются по содержанию, однако все они объединены одной ключевой мыслью — приоритетом защиты армянской государственности. Об этом заявил член Республиканской партии Армении Тигран Абрамян.
«Вопреки позиции властей Армении, для которых человеческая жизнь не имеет и гроша цены, армяне, находящиеся в азербайджанском аду в крайне тяжелых условиях, продолжают жить и отстаивать общенациональные идеи и интересы армян.
До тех пор, пока армяне в азербайджанских тюрьмах вынуждены в одиночку бороться за свои права, а вопрос их освобождения не является частью актуальной повестки, мир невозможен. Это не чье-либо желание, а логичный вывод, продиктованный сложившейся ситуацией», — написал Абрамян.