01/08/2023 13:28Մեղրիում իմ աչքերով տեսա, թե ինչպես է գնդակոծվում ռուսական սահմանապահ զորքերի կայանը, ինքս եմ նկարահանել. Տոնոյան (Տեսանյութ)Հետո Սանասարյանը նշեց, որ իր համար այդքան էլ պարզ չդարձավ, թե հոկտեմբերի 29-ին ինչ էր անում Մեղրիում։
01/08/2023 13:13Զինված ուժերի և իրավիճակի առումով տոկոսներով գնահատական գոյություն չունի. Դավիթ Տոնոյանը՝ Վահագն ԱլեքսանյանինՏոկոսային գնահատականներ չեն տրվում։
01/08/2023 13:06Հրատապ է վարչապետին օժտել գերագույն գլխավոր հրամանատարի լիազորություններով նաև խաղաղ պայմաններում. ՏոնոյանՏոնոյանի գնահատմամբ՝ խաղաղ պայմաններում կառավարման համակարգը ոչ բավարար է եղել՝ այդ աստիճան ռազմական գործողություններ վարելու իմաստով։
01/08/2023 13:00Ինչո՞ւ են Դավիթ Տոնոյանի որոշմամբ, նախքան պատերազմի սկսվելը, կրճատվել ՀՀ առաջին բանակային կորպուսի զորամասերըՈ՞ւմ առաջարկով և ի՞նչ հիմնավորումներով։
01/08/2023 12:41Դավիթ Տոնոյանը հաստատեց Օնիկ Գասպարյանի ասածը. ԱԽ-ում զեկուցվել է, որ ԶՈՒ-ն պատրաստ չէ դիմակայել հակառակորդի ագրեսիան և պետք է պատերազմը կանգնեցնել քաղաքական միջոցներով (Տեսանյութ)Դուր է եկել այդ զեկույցը ինձ, դուր չի եկել, բայց մենք պարտավոր էինք և՛ վարչապետին, և՛ ԱԽ-ին ներկայացնել մեր մոտեցումը։
01/08/2023 12:27Հետևակի ներգրավման համակարգը մարտական գործողություններին թերի էր. ՏոնոյանՊաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում հայտարարեց, որ այնպես չի, որ ինքը բավարարված է եղել Զինված ուժերի վիճակով, տեսլականներն այլ են եղել։
01/08/2023 12:17Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Չինաստանին՝ բանակի ստեղծման տարեդարձի առթիվ«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և անձամբ իմ անունից»։
01/08/2023 12:13Գրիգորի Խաչատուրովին պատժում են երկրի սահմաններն ամուր պահելու համար. Արդարադատության գեներալ-մայորԱյս իշխանություններն արժանապատիվ սպաներին պահում են ճաղերի հետևում, վախենում են նման անձանցից, հետևաբար, այս վարքագիծն են դրսևորում։
01/08/2023 12:01Մենք կործանիչ, հակաօդային պաշտպանության ավիացիա ընդհանրապես չենք ունեցել. ՏոնոյանԿործանիչների, ռազմօդուժի առումով հարաբերակցությունը եղել է 0 ՀՀ-ի կողմից։
01/08/2023 11:55ՀՀ Զինված ուժերը պատրաստ էին իրենցից 2-3 անգամ գերազանցող ուժի դիմակայել. Տոնոյան (Տեսանյութ)Մարտ վարելու, պաշտպանական կեցվածք վարելու առումով Զինված ուժերի պատրաստվածությունը բավարար էր։
01/08/2023 11:47Որտե՞ղ էր Դավիթ Տոնոյանը, երբ սկսվեց 44-օրյա պատերազմըՊՆ նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը մասնակցում է ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին։
01/08/2023 11:40Ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկել Դավիթ Տոնոյանը պատերազմը կանխելու համարԴրանք եղել են իմ՝ որպես ՊՆ գործունեության հիմնական ուղղորդիչ փաստաթղթերը և իմ լիազորությունների շրջանում ես դա իրականացրել եմ։
01/08/2023 11:29Արդյո՞ք Դավիթ Տոնոյանը նախօրոք տեղյակ է եղել 2020 թվականի սեպտեմբերին սկսվող մարտական գործողությունների մասին (Տեսանյութ)Այսօր Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը մասնակցում է ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին։
31/07/2023 18:30Գնդացիրը դրել է մարմնի կողքին և ասել, թե իբր ինքնասպան է եղել. զինծառայող Մուրադ Գրիգորյանի մահվան դեպքով նոր մանրամասներ են հայտնի դարձելԴիրքի ավագին մեղադրանք է ներկայացվել:
29/07/2023 16:02Հավաք-խորհրդակցություն՝ նվիրված ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության կազմավորման 30-ամյակինՀավաք-խորհրդակցության ավարտին բարեխիղճ ծառայությամբ աչքի ընկած մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են պատվոգրերով և գերատեսչական մեդալներով։

03/06/2022 12:07Подразделения ВС Армении не обстреливали азербайджанские позиции – МинобороныОбстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под контролем ВС Армении», - говорится в сообщении.
02/06/2022 15:54Мы уверены, что именно права и безопасность арцахских армян определят статус Арцаха – Армен ГригорянМы продолжаем подчеркивать важность безопасности и прав живущих в Арцахе наших соотечественников и статус Арцаха должен исходить из этого․
02/06/2022 11:29В Армению прибудет замминистра национальной обороны ГрецииЗапланированы и визиты в Военный университет им. имени Вазгена Саркисяна и в Национальный оборонно-исследовательский университет Министерства обороны Армении.
01/06/2022 15:15Пусть вернут награбленное, чтобы граница была обустроена – Гнел СаносянОн отметил, что никто не брал деньги у министерства обороны и не давал их полиции или другой структуре.
01/06/2022 13:37Минобороны Армении опровергает сведения о продвижении азербайджанских подразделений на участке села Неркин ХандМинистерство обороны вновь призывает воздержаться от распространения не соответствующей действительности информации, наносящей урон репутации армии, а также вызывающей необоснованную напряженность среди населения.
01/06/2022 10:37Минобороны Азербайджана распространило дезинформацию о ситуации на границе с АрмениейОбстановка на границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении.
31/05/2022 19:19За один или два года невозможно решить все проблемы – Арман Саркисян об обустройстве границ«Вы посмотрите, какие огромные инженерные работы реализуются»․
31/05/2022 12:11Азербайджанские СМИ распространяют фотографии, на которых представлен участок, где был убит наш военнослужащий: видна палатка – Тигран Абрамян«Если даже была установлена палатка, то на основании каких решений она была установлена на уязвимом, видимом доступном для огня врага участке?»․
28/05/2022 14:42ВС Азербайджана открыли огонь по позициям Армении, ранен военнослужащийОтветными мерами огонь противника был подавлен.
27/05/2022 15:10Обстановку в зоне ответственности российских миротворцев в Нагорном Карабахе обсудили Папикян и ВолковПапикян и Волков обсудили также вопросы региональной безопасности.
26/05/2022 13:59Азербайджан вернул военнослужащего ВС Армении, пересекшего границу 23 апреляОб этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
24/05/2022 08:42Полиция проводит обыски в квартирах многих членов АРФД – Ишхан Сагателян«Полиция проводит обыски в квартирах многих членов АРФД в Тавушской, Котайкской, Гегаркуникской областях».
21/05/2022 19:33Азербайджан обстрелял армянские позиции, ранен солдат-срочник – Минобороны АрменииВоеннослужащему была оказана необходимая медицинская помощь, его состояние оценивается как удовлетворительное.
21/05/2022 13:49Азербайджан распространил очередную дезинформацию – Минобороны АрменииОбстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем подразделений ВС Армении․
20/05/2022 18:00В Минобороны Армении обсуждены работы по укреплению добропорядочности в вооруженных силахС рабочим визитом в Армении находится делегация Департаментов военного образования и боевой подготовки и управления персоналом Министерства обороны Грузии.