02/04/2026 13:33Անվտանգության աշխատակիցը կարող է հարվածել, կարող է զենք գործադրել. Փաշինյանն ասում է, թե չի տեսել՝ ինչ է տեղի ունեցել Սուրբ Աննայում (Տեսանյութ)Եվ երբ որևէ մեկը գործողություն է անում՝ բեյջ չունի, որ 18 տարեկան է, թե առողջական խնդիրներ ունի, կամ այլ կարգի խնդիրներ ունի։
02/04/2026 13:07Փորները 3 մետր դեմները գցած գեներալը ո՞րն է, Ղարաբաղից եկել են ստեղ տղամարդլամիշ են լինում. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է պնդել, որ Արցախից փախել են, ճողոպրել։
02/04/2026 12:05Սերժ Սարգսյանի անունից «Եռաբլուրում» հարգանքի տուրք է մատուցվել հերոսների հիշատակինՆախագահ Սարգսյանի անունից ծաղկեպսակ է դրվել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:
02/04/2026 11:54Մեծամորի ատոմակայանը ապրիլի 1-ից հինգ ամիս ժամկետով հանվել է շահագործումիցԱյս որոշումը կայացվել է շահագործման ժամկետի երկարացման ծրագրի շրջանակում։
02/04/2026 11:13Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում ռուսական բիզնեսի համար սպառնալիքներ չկան, բայց փաստերը հակառակն են ասում. ՕվերչուկՄենք տեսնում ենք, որ մեզ ասում են մի բան, բայց իրականում տեղի է ունենում բոլորովին այլ բան:
02/04/2026 11:08Սամվել Շահրամանյանը զառանցանք է համարում Նիկոլ Փաշինյանի «արցախցիները փախել են» հայտարարությունըՇահրամանյանի խոսքով՝ հենց այս իշխանության գործողութույունների հետևանքով է, որ արցախցիներն այսօր հայտնվել են նման իրավիճակում։
02/04/2026 11:04Հայաստանը մոտ է այն կետին, երբ Ռուսաստանը ստիպված կլինի նրա հետ հարաբերությունները կառուցել այլ կերպ. ՌԴ փոխվարչապետՄեր կողմից քննարկումներն անկեղծ են և միշտ հարգալից։
02/04/2026 10:40Ռուսաստանը չի կարող անտեսել Մեծամորի ատոմակայանի շուրջ կատարվողը. ՕվերչուկԷլեկտրաէներգետիկական ընկերության բռնագրավման պատճառների մասին հարցերին մեզ պատասխանում էին, որ Հայաստանում մարդիկ դժգոհ են նրա սպասարկման ցածր մակարդակից։
02/04/2026 10:29Պարտվեցինք, որովհետև պատճառը հերոսների ներուժը գրագետ ու նպատակային կառավարելու անընդունակության մեջ էր. Սենոր ՀասրաթյանՈւղիղ 10 տարի առաջ այս օրը Արցախում նորից պատերազմ էր։
02/04/2026 09:57Կուզեն՝ բուժաշխատողների աշխատավարձը կնվազեցնեն, կուզեն՝ կտուգանեն, կուզեն՝ կհանեն աշխատանքիցԳործող ապահովագրական համակարգում խառնաշփոթն ամենուր է։
02/04/2026 08:57Դավիթի գործում մի կարևոր շեշտադրում պատշաճ ուշադրության չարժանացավԻրավական պետությունում պետական ծառայողն իրավունք չունի պահանջել քաղաքացուց անել մի բան, որն անելու պարտականություն քաղաքացին չունի։
02/04/2026 08:47Չարենցի փողոցում փլուզվել են տան պատեր և պատշգամբՎնասվել է տան բակում կայանած «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան։
01/04/2026 22:42«Փոփոխություն՝ միայն Սամվել Կարապետյանի հետ». «Ուժեղ Հայաստանը» ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին հրավիրում է Ազատության հրապարակ (Տեսանյութ)«Կա միայն մեկ առաջնորդ, ով կանի դա»։
01/04/2026 22:20Պուտինի հայտարարությունը պետք է դիտարկել որպես ապագայի վտանգավոր նախանշում. Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի հարցը չի կարող փակվել այնքան ժամանակ, քանի դեռ գոյություն ունի տեղահանված ժողովրդի իրավունքների, անվտանգության և վերադարձի հարցը։

10/03/2026 14:23Дело архиепископа Аршака рассмотрит судья Геворг Манукян5 марта судья Апелляционного суда Арсен Никогосян принял решение немедленно освободить архиепископа из-под ареста.
10/03/2026 12:54В системе ОСАГО ожидаются существенные изменения: с 1 апреля будут увеличены размеры компенсаций за ущербКомпенсации за имущественный ущерб: вместо действующих 1 800 000 драмов теперь установлены 2 500 000 драмов на одно лицо.
10/03/2026 12:12США за первые два дня операции против Ирана истратили боеприпасы на $5,6 миллиарда: The Washington PostИздание отмечает, что оценки Пентагона "лишь усилили обеспокоенность некоторых законодателей тем, как быстро ВС США расходуют ограниченные запасы наиболее современных вооружений".
10/03/2026 11:47Служба внешней разведки Армении выступила с заявлением о давлении на граждан Армении в другой стране и вмешательстве в предстоящие выборыПобуждают их предпринимать действия по поддержке некоторых политических сил, заявивших о намерении участвовать в предстоящих парламентских выборах Армении.
10/03/2026 11:41Сборная Армении по спортивной гимнастике не поедет в ТурциюСборная Армении также пропустила второй этап Кубка мира, поскольку он проходил в Баку.
10/03/2026 11:10Каждому гражданину Армении перед выборами необходимы консолидация и уличная борьба — Артак ЗакарянУверен, что желание почти всех из вас одно — избавиться от этой власти. Однако нужно понимать, что одного лишь желания недостаточно.
10/03/2026 10:41В Армении все автодороги открытыУчасток автодороги от Сисиана до Капана, а также участок Каджаран — Мегри закрыты для транспортных средств с прицепами.
10/03/2026 10:38Адреса, которые останутся без электричестваВ связи с проведением плановых ремонтных работы, 10 марта текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10/03/2026 10:2749% опрошенных в Ереване выбрали Самвела Карапетяна, лишь 24% — Никола Пашиняна (видео)Гоар Мелоян представила результаты опроса, проведенного исследовательско-консалтинговой компанией Empirica.
09/03/2026 20:28Ешьте свои «перашки», безопасность страны — «не вашего ума дело»: Алексан Алексанян — представителям «Гражданского договора» (видео)Вы что, издеваетесь над народом? Люди, поставившие под удар суверенитет страны, теперь изображают из себя защитников независимости?
09/03/2026 18:31Мы будем последовательно освещать нарушения, пока не прекратятся преследования Самвела Карапетяна и других политзаключённых — Роберт АмстердамЭто лишение свободы, продолжающееся более 260 дней, не имеет никакого законного основания.
09/03/2026 16:1263 гражданина Армении рейсом Маскат-Ереван 8 марта вернулись в Армению — МИДОб этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении.
09/03/2026 16:00Никол Пашинян направил поздравительное послание верховному лидеру Исламской революцииУверен, что прочные связи между Арменией и Ираном продолжат развиваться, достигая новых успехов.
09/03/2026 15:36Архиепископ Микаел подал в суд на Степана АсатрянаСогласно иску, архиепископ Микаел требует опровергнуть порочащие его сведения, а также заявил требование о взыскании денежной компенсации.
09/03/2026 14:28Совместнoе богослужениe духовенства Масиацотнской и Арагацотнской епархий: фоторепортаж«Мы не боимся, потому что Бог с нами».