Արմավիրի քաղաքապետին տեղափոխել են հիվանդասենյակ
Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը, ով նախօրեին Արցախում վիրավորում էր ստացել ականի պայթյունից, տեղափոխվել է արդեն հիվանդասենյակ: Այս մասին Aysor.am-ին ասաց «Էրեբունի» ԲԿ մամուլի պատասխանատու Շուշան Հունանյանը:
Մյուս երկու վիրավորները, նրա խոսքով, շարունակում են մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր:
Շ. Հունանյանն ասաց նաև, որ նախօրեին վիրահատվել է Գառնիկ Ավետիսյանի սրունքը, առաջիկայում կվիրահատեն նրա ողանաշարը: Իսկ երրորդ վիրավոր Արթուր Բաղդասարյանը պատահարի հետևանքով ստացել է կրծքավանդակի շրջանում, կողերի, կրծոսկրի, անրակի կոտրվածք և թոքերի վնասվածք:

Armavir mayor transferred from ICU to ward
Armavir city mayor Ruben Khlghatyan who was wounded when a car was blown up by a mine in Nagorno Karabakh has been transferred today from the intensive care unit to a ward, Yerevan’s Erebuni Medical Center spokeswoman Shushan Hunanyan told Aysor.am.
According to her, the two other wounded men remain in ICU and their condition is serious. One of them, Garnik Avetisyan, suffered a spinal fracture and will undergo surgery. The other man, Arthur Baghdasaryan, suffered broken ribs and a lung injury.
A Toyota Prado was blown up by a mine in Kashatagh region of Nagorno Karabakh yesterday. The driver was killed, while three passengers received injuries and were transported by helicopter to Yerevan.