Արմավիրի քաղաքապետին տեղափոխել են հիվանդասենյակ
Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը, ով նախօրեին Արցախում վիրավորում էր ստացել ականի պայթյունից, տեղափոխվել է արդեն հիվանդասենյակ: Այս մասին Aysor.am-ին ասաց «Էրեբունի» ԲԿ մամուլի պատասխանատու Շուշան Հունանյանը:
Մյուս երկու վիրավորները, նրա խոսքով, շարունակում են մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր:
Շ. Հունանյանն ասաց նաև, որ նախօրեին վիրահատվել է Գառնիկ Ավետիսյանի սրունքը, առաջիկայում կվիրահատեն նրա ողանաշարը: Իսկ երրորդ վիրավոր Արթուր Բաղդասարյանը պատահարի հետևանքով ստացել է կրծքավանդակի շրջանում, կողերի, կրծոսկրի, անրակի կոտրվածք և թոքերի վնասվածք:

Мэр Армавира переведен в больничную палату
Раненый в результате подрыва автомобиля на мине в Нагорном Карабахе мэр города Армавир Рубен Хлгатян переведен из реанимационного отделения в палату. Об этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь медицинского центра «Эребуни» Шушан Унанян.
По ее словам, остальные 2 пострадавших остаются в реанимации, их состояние тяжелое.
У Гарника Аветисяна сломан позвоночник, готовится его операция. У Артура Багдасаряна сломаны ребра и повреждены легкие.
Вчера автомобиль «Тойота Прадо» подорвался на мине в Кашатагском районе Нагорного Карабаха. Водитель автомобиля погиб, трое раненых были доставлены на вертолете в Ереван.