Ռուսական կողմը սպասում է Լապշինի հետ հանդիպման վերաբերյալ Բաքվի պատասխանին
ՌԴ-ի և Իսրայելի դեսպանատների աշխատակիցներն ադրբեջանական կողմի պատասխանին են սպասում ռուս-իսրայելցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի հետ հանդիպման դիմումի կապակցությամբ: Այդ մասին РИА Новости-ին հայտնել է փաստաբան Էդուարդ Չերնինը:
«Ես նախօրեին հանդիպել եմ Ալեքսանդր Լապշինի հետ: Պահման պայմանների հետ կապված բողոքներ չկան: Ամեն ինչ կարգին է», - ասել է փաստաբանը՝ նշելով, որ դեռ ոչինչ հայտնի չէ բլոգերի գործով դատական գործընթացի սկսվելու ժամկետների մասին:
Չերնինը նաև մեկնաբանել է Բաքվում կնոջ հետ Լապշինի հնարավոր հանդիպման մասին ԶԼՄ-ի հրապարակումները: «Դա դեռ հարցականի տակ է», - ասել է զրուցակիցը:
Ավելի վաղ Բաքվում ՌԴ դեսպանատան մամուլի քարտուղար Դենիս Ապաշկինը հայտնել է, որ հյուպատոսական պաշտոնատար անձանց կողմից Լապշինի հերթական այցելությունը կկայանա համապատասխան թույլտվություն ստանալուց հետո, որի մասին ռուսական կողմն արդեն դիմել է Ադրբեջանի իշխանություններին:

Российская сторона ждет ответа Баку на запрос о встрече с Лапшиным
Сотрудники посольств РФ и Израиля ждут ответа азербайджанской стороны на запрос о встрече с российско-израильским блогером Александром Лапшиным, находящимся в бакинском СИЗО; о сроках начала судебного процесса пока ничего не известно, сообщил РИА Новости адвокат Эдуард Чернин.
«У меня вчера состоялась встреча с моим подзащитным Александром Лапшиным. Жалоб на условия содержания он не высказал. Все нормально»,- сказал адвокат, добавив, что пока ничего не известно о сроках начала судебного процесса по делу блогера.
Чернин также прокомментировал публикации СМИ о возможной встрече Лапшина с супругой в Баку. «Это пока под вопросом», — сказал собеседник.
Ранее пресс-атташе посольства РФ в Баку Денис Апашкин сообщил, что очередное посещение Лапшина консульскими должностными лицами состоится после получения соответствующего разрешения, о котором российская сторона уже запросила власти Азербайджана.