«Ծառուկյան» դաշինքի և ՀՀԿ-ի միջև ձայների փոխանցման վերաբերյալ տեղեկատվությունը նվազագույն առնչություն չունի իրականության հետ. Իվետա Տոնոյան
28/03/2017 13:18
«Հրապարակ» թերթի այն տեղեկատվությունը, թե իբր պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ծառուկյան դաշինքի և ՀՀԿ-ի միջև ձայների փոխանցման վերաբերյալ՝ բացարձակ սուտ է և անգամ նվազագույն առնչություն չունի իրականության հետ, Facebook-յան իր էջում գրել է Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Հրապարակման մեջ իրականությանը համապատասխանող միակ նախադասությունն այն է, որ իսկապես օրեցօր Ծառուկյան դաշինքի վարկանիշը շարունակական աճ է արձանագրում: Իսկ մնացյալ տեղեկատվությունը կատարյալ հերյուրանք է: Վստահ եմ, որ ինչպես Ծառուկյան դաշինքի, այնպես էլ ընտրապայքարին մասնակցող մյուս բոլոր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները, հանձնաժողովի անդամները, վստահված անձինք տեր են կանգնելու իրենց օգտին տրված յուրաքանչյուր քվեին և թույլ չեն տալու որևէ ընտրական մանևրում: Եվս մեկ անգամ նմանատիպ ստահոդ ինֆորմացիոն հոսքերի հեղինակներին կոչ ենք անում զսպել չեղած երևույթները իրականի տեղ սղացնելու անհագուրդ ցանկությունը և առաջնորդվել մասնագիտական ու մարդկային սկզբունքներով, եթե այդպիսիք իհարկե դեռ կան:
Պարոն Ծառուկյանի կողմից մշտապես բարձրացայնված՝ լրատվամիջոցների կողմից մարդկանց շարունակաբար թյուրիմացության մեջ գցելու ծանոթ գործելաոճը ի վերջո պետք է դադարեցվի, քանի որ այս ամենն արվում է մեր երկրում ապրող բոլոր քաղաքացիների, այդ թվում նաև նմանատիպ հրապարակումների հեղինակների համար», - նշել է նա։

Ивета Тоноян: Сведения о договоренности вокруг голосов избирателей между «Блоком Царукян» и  РПА – абсолютная ложь
28/03/2017 15:27
Ивета Тоноян: Сведения о договоренности вокруг голосов избирателей между «Блоком Царукян» и РПА – абсолютная ложь
Опубликованные газетой «Грапарак» сведения о том, будто между «Блоком Царукян» и  Республиканской партией Армении достигнута договоренность о передаче голосов избирателей – абсолютная ложь и не имеет никакого отношения к действительности, написала на своей странице в  Facebook пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
«Единственное соответствующее действительности предложение в публикации – это то, что рейтинг Блока Царукян с каждым днем продолжает расти. А все остальные сведения абсолютная клевета. Уверена, что как представители "Блока Царукян", так и всех участвующих в предвыборной борьбе политических сил, председатели комиссий и доверенные лица будут контролировать каждый полученный голос избирателя, и не позволят избирательных маневров. В очередной раз призываем авторов подобных лживых информационных потоков сдержать ненасытное желание представлять в качестве действительности несуществующие явления и руководствоваться профессиональными и человеческими принципами, если таковые у них еще есть.                                                                 Постоянно озвучиваемый господином Царукяном знакомый стиль деятельности СМИ, направленный на введение в заблуждение людей, должен быть, наконец, прекращен, поскольку все это делается для живущих в нашей стране граждан, в том числе и авторов подобных публикаций», - отметила Ивета Тоноян.