Եգիպտոսի և Իսրայելի սահմանին սահմանազատող պատ կկառուցվի
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն կիրակի օրը հաստատել է Եգիպտոսի հետ սահմանին պատնեշ կառուցելու նախագիծը, որն ուղղված է անօրինական միգրացիայի դեմ:
Ինչպես տեղեկացնում է Իտառ-Տասս-ը, վկայակոչելով իսրայելական հեռուստաընկերության հաղորդագրությանը, առաջին փուլում վեր կխոյանան երկու բաժանարար կառույցներ` Գազայի հատվածին և Էյլաթ քաղաք-առողջարանային շրջանին հարող տարածքներում:
Անվտանգության պատի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1,5 մլրդ շեքել (մոտ 350 մլն դոլար): Պատի վրա կտեղադրվեն շարժման հաշվիչներ և այլ տեխնիկական սարքավորումներ, որոնք թույլ կտան բացահայտել սահմանախախտներին:

A barrier between Egypt and Israel to be constructed
Israeli Prime Minister Binyamin Netanyahu approved the country would close off its southern border with Egypt by building a wall to prevent the illegal migration.
At first, a two-sectioned fence will be built along the border between Egypt and the Gaza Strip as well as in the area of the southern Israeli spa city of Eilat.
The project will cost 1,5 billion shekels, this is about $350 million, and will close Israel along 200 kilometers. The barrier will also include technological measures such as radars to detect the entry.