Եգիպտոսի և Իսրայելի սահմանին սահմանազատող պատ կկառուցվի
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն կիրակի օրը հաստատել է Եգիպտոսի հետ սահմանին պատնեշ կառուցելու նախագիծը, որն ուղղված է անօրինական միգրացիայի դեմ:
Ինչպես տեղեկացնում է Իտառ-Տասս-ը, վկայակոչելով իսրայելական հեռուստաընկերության հաղորդագրությանը, առաջին փուլում վեր կխոյանան երկու բաժանարար կառույցներ` Գազայի հատվածին և Էյլաթ քաղաք-առողջարանային շրջանին հարող տարածքներում:
Անվտանգության պատի ընդհանուր արժեքը կազմում է 1,5 մլրդ շեքել (մոտ 350 մլն դոլար): Պատի վրա կտեղադրվեն շարժման հաշվիչներ և այլ տեխնիկական սարքավորումներ, որոնք թույլ կտան բացահայտել սահմանախախտներին:

Между Израилем и Египтом будет построена стена
Израильский премьер-министр Биньямин Нетаньяху утвердил в воскресенье проект строительства заграждения на границе с Египтом для борьбы с незаконной миграцией.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, ссылаясь на израильское телевидение, на первом этапе будут возведены две секции разделительных сооружений на участках, примыкающих к сектору Газа и в районе города-курорта Эйлат.
Общая стоимость стены безопасности составит до 1,5 млрд шекелей /примерно 350 млн долл/. Она будет оснащена датчиками движения и другими техническими устройствами, позволяющими обнаружить нарушителей границы. Общая протяженность израильско-египетской границы составляет почти 200 км.