Ձյունը կաթվածահար է արել ԱՄՆ մայրաքաղաքը
Ռեկորդային քանակով ձյուն է տեղացել Վաշինգտոնում` կաթվածահար անելով ԱՄՆ-ի մայրաքաղաք Վաշինգտոնի և արվարձանների կյանքը: ԱՄՆ-ի ազգային օդերևութաբանական ծառայությունը այդ առիթող հատուկ զգուշացումներ է արել:
Ինչպես տեղեկացնում է Իտառ-Տասս-ը, ձյունը սկսվել է ուրբաթ առավոտյան, այժմ նկատելիորեն ուժեղացել է և կավարտվի միայն շաբաթ օրը, ուշ երեկոյան: Օդերևութաբանական ծառայության տվյալներով, մեկ ժամում տեղում է մինչև 5 սմ ձյուն, սպասվում է 60-ից մինչև 72 սմ ձյան ծածկույթ. հնարավոր է, որ ցուցանիշները գերազանցվեն:
Մասնագետները կանխատեսում են քամու ուժգնացում մինչև 37 կմ/ժ: Եվ այդ ամենը կուղեկցվի սառցե անձրևով և ձյունով: Օդերևութաբանները կոչ են անում քաղաքացիներին փողոց դուրս գալ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում: Նրանք նաև զգուշացնում են, որ ձնակույտերի մաքրումը կարող է մի քանի օր տևել:

Рекордный снегопад парализовал жизнь американской столицы
Рекордный снегопад, обрушившийся на Вашингтон, практически парализовал жизнь американской столицы и ее пригородов. Национальная метеорологическая служба США выпустила по этому поводу специальное предупреждение.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, снегопад начался в пятницу утром, сейчас заметно усилился, а завершится только поздним вечером в субботу. По данным метеослужбы, в час выпадает до 5 см снега, а всего за это время ожидается от 60 до 72 см снега, кое-где может быть превзойден и этот показатель.
Специалисты предсказывают порывы ветра до 37 км в час. Все это будет сопровождаться ледяным дождем и снегом. Метеорологи призывают граждан не выходить на улицу без очень крайней надобности. Они также предупреждают, что уборка снежных завалов на улицах может занять несколько дней.
Кроме того, в Вашингтоне в пятницу по крайней мере до 23:00 по местному времени отменено движение поездов метро. Не работают также большинство автобусных маршрутов.