Նախագահն այցելել է Սևանի ափին  տեղակայված «Միասին 2010» ճամբարը
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մեկնել է Գեղարքունիքի մարզ, որտեղ մասնակցում է «Միասին» շարժման այս տարվա ամառային հավաքին: Նախագահն այցելել է Սևանի ափին տեղակայված «Միասին 2010» ճամբարը, ծանոթացել ճամբարականների հետ, որոնք այստեղ են ժամանել Հայաստանից և Սփյուռքից, ինչպես նաև ծանոթացել ճամբարի այս տարվա խորագիրը կրող ներկայացումների հետ: Խորագրերն են` «Երիտասարդությունը քաղաքականության մեջ» և «Բիզնեսի զարգացումը»:
Նշենք, որ ճամբարում այս պահին գտնվում է շուրջ 50 երիտասարդ, այդ թվում նաև` «Արի տուն» համասփյուռ ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող երիտասարդները, որոնք երեկոյան հնարավորություն կունենան զրուցել նախագահի հետ, ընդ որում` սպասվում է, որ քննարկվելու են նաև արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող ու օրակարգային մի շարք հարցեր, որից հետո կմասնակցեն համերգային ծրագրին:
«Միասին 2010» ծրագիրը մեկնարկել է հուլիսի 14-ին և իրականացվելու է երկու փուլով, իսկ առաջին փուլը կավարտվի արդեն երկու օրից:

Президент Армении посетил летний лагерь «Миасин 2010» на Севане
Президент Армении Серж Саргсян отправился сегодня в Гегаркуникскую область, где принял участие в летным сборе молодежного движения «Миасин». Глава государства посетил расположенный на берегу озера Севан лагерь «Миасин 2010», ознакомился с темами представлений в нынешнем году, а также представителями молодежи, прибывшими из Армении и Диаспоры.
Отметим, что в нынешнем году темами представлений летнего лагеря «Миасин 2010» стали – «Молодежь в политике» и «Развитие бизнеса».
В летнем лагере на берегу озера Севан в настоящее время отдыхают порядка 50 представителей молодежи, в том числе находящиеся в Армении участники общеармянской программы «Приди домой!», которые будут иметь возможность побеседовать вечером с президентом Армении о внешнеполитических и других интересующих их вопросах, после чего примут участие в концертной программе.
Программа «Миасин 2010» стартовала 14-го июля и будет реализована по двум этапам: первый этап программы завершится уже через два дня.