ՀՀ և ՌԴ նախագահները Գյումրիում կբացեն Պատվո բլուրը
Այսօր Հայաստանի և Ռուսաստանի նախագահները կայցելեն Գյումրի` մասնակցելու «Պատվո բլուր» հուշահամալիրի բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում են «Պատվի գործ» ռուս-հայկական բարեգործական կազմակերպությունից:
«Պատվո բլուրը» 1853-56թթ. եւ 1877-78թթ. ռուս-թուրքական պատերազմներում զոհված ռուսական բանակի 156 սպաների եւ զինվորական բժիշկների գերեզմանատուն է: ՀՀ եւ ՌԴ իշխանությունների աջակցությամբ, դեկտեմբեր ամսից սկսվել էին քանդման, վերակառուցման ու բարեկարգման աշխատանքները, որոնք ամբողջությամբ իրականացրեց հատուկ այդ նպատակով ստեղծված «Պատվի գործ» ռուս-հայկական բարեգործական կազմակերպությունը:

Armenian, Russian Presidents to open Hill of Honor in Gyumri
Armenian and Russian Presidents will today visit Gyumri to attend the ceremony of opening of the Hill of Honor memorial complex, “Matter of Honor” Russian-Armenian charitable organization reported.
The Hill of Honor is a military cemetery of 156 officers and military doctors of the Russian army killed during the Russian-Turkish war in 1853-1856, 1877-1878, in Gyumri. The repairs of the memorial started in December with the support of Armenian and Russian authorities and were implemented by the “Matter of Honor” Russian-Armenian charitable organization.