«Հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ չեն փնտրում»
«Հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ չեն փնտրում: Կարող են և ավելի երիտասարդ տղաներ գալ կուսակցություն, ուղղակի պետք է այդ գործը սիրել և, ամենակարևորը, հասկանալ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանն այսպես պատասխենց հարցին, թե ճի՞շտ են արդյոք լուրերը, որ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ ցուցակում սերնդափոխություն է լինելու, որի պատճառով էլ հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ են փնտրում։
Ռ.Զոհրաբյանի խոսքով, իրենց կուսակցությունը, բացի ցուցակում և Ազգային ժողովում հայտնվելուց, ունի նաև գործունեության այլ ասպարեզ, որը կուսակցական գործունեությունն է. «Կարծում եմ, որ բոլորի համար էլ աշխատանք կգտնվի», - ասաց նա:
Պատգամավորն օրինակ բերեց իրեն` նշելով, որ ինքն արդեն 61 տարեկան է և եթե առաջարկեն ավելի երիտասարդի, ավելի ակտիվ տղաներ գան Ազգային ժողով, ապա նա դրանից վատ չի զգա։
«Ավելի երիտասարդ տղաներ կան, ովքեր կարող են այդ գործով զբաղվել: Դրանում վազ զգալու բան չկա»,- ամփոփեց ԱԺ պատգամավորը:
Ռ. Զոհրաբյանը կարծում է, որ կուսակցության այս տարվա ցուցակում երիտասարդները մի քիչ ավելի շատ կլինեն, քան նախորդ տարի:

Партийный список республиканцев пополнит молодежь
«Представители старшего поколения республиканцев не ищут новых списков. В партию может прийти молодежь, просто нужно любить свое дело и, самое важное, понимать его», - так прокомментировал депутат фракции Республиканской партии Армении Размик Зограбян слухи о том, что в списках РПА ожидается смена поколений, а старая гвардия – в поисках других списков.
По словам Р.Зограбяна, у Республиканской партии, кроме списков и представленности в парламенте, есть также другие сферы деятельности – это партийная деятельность. «Я думаю, что работы схватит на всех», - отметил депутат.
Р.Зограбян привел в пример себя, отметив, что ему уже 61 год и если на его место предложат молодого парня, то он не будет выступать против этого: в парламенте должны работать активные люди.
«Есть молодые парни, которые могут заниматься этой работой. В этом нет ничего плохого», - сказал Р.Зограбян. По мнению Р.Зограбяна, в нынешнем году в партийный список будет включено больше молодежи, чем в прошлом году.