«Հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ չեն փնտրում»
«Հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ չեն փնտրում: Կարող են և ավելի երիտասարդ տղաներ գալ կուսակցություն, ուղղակի պետք է այդ գործը սիրել և, ամենակարևորը, հասկանալ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանն այսպես պատասխենց հարցին, թե ճի՞շտ են արդյոք լուրերը, որ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ ցուցակում սերնդափոխություն է լինելու, որի պատճառով էլ հին հանրապետականներն այլ ցուցակներ են փնտրում։
Ռ.Զոհրաբյանի խոսքով, իրենց կուսակցությունը, բացի ցուցակում և Ազգային ժողովում հայտնվելուց, ունի նաև գործունեության այլ ասպարեզ, որը կուսակցական գործունեությունն է. «Կարծում եմ, որ բոլորի համար էլ աշխատանք կգտնվի», - ասաց նա:
Պատգամավորն օրինակ բերեց իրեն` նշելով, որ ինքն արդեն 61 տարեկան է և եթե առաջարկեն ավելի երիտասարդի, ավելի ակտիվ տղաներ գան Ազգային ժողով, ապա նա դրանից վատ չի զգա։
«Ավելի երիտասարդ տղաներ կան, ովքեր կարող են այդ գործով զբաղվել: Դրանում վազ զգալու բան չկա»,- ամփոփեց ԱԺ պատգամավորը:
Ռ. Զոհրաբյանը կարծում է, որ կուսակցության այս տարվա ցուցակում երիտասարդները մի քիչ ավելի շատ կլինեն, քան նախորդ տարի:

"Old Republicans are not looking for other lists”
"The old Republicans are not looking for other lists. There can be also much younger people who will enter the party, just you need to like that work and the most important, to understand it," said Razmik Zohrabyan at the meeting with journalists today.
According to R. Zohrabyan, their party, besides appearing in the list and at the National Assembly, also has arena for other activities, which are the party activities. "I think that everyone will have work there," he said.
The deputy brought an example, noting that he is already 61 years old and if a young one would be offered, a more active people he will not feel bad from it.
"There are many young guys who can deal with this case. There is nothing to feel bad from it," concluded the MP.
R. Zohrabyan believes that in the list of the party of this year there will be much more young people in comparison with the previous year.