Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան 75-ամյակին նվիրված երեկո` Մոսկվայում
Հոկտեմբերի 10-ին Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարած Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնում կայացել է հանդիսավոր երեկո` նվիրված ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան 75-ամյակին և թատրոնի ստեղծման 15-ամյակին:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, բացման խոսքով հանդես է եկել ՌԴ մշակույթի նախարար Ալեքսանդր Ավդեևը: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձն է ընթերցել ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Օլեգ Եսայանը:
Երեկոյին ներկա են եղել ռեժիսորներ, ականավոր դերասաններ, մշակույթի գործիչներ, ովքեր իրենց ելույթներում նշել են կինոարվեստում և թատրոնում Արմեն Ջիգարխանյանի ունեցած մեծ ավանդի, նրա բացառիկ տաղանդի, անսպառ աշխատասիրության և համաժողովրդական սիրո ու համակրանքի մասին:
Նշենք, որ թատրոնի անձնակազմի կողմից ցուցադրվել են հատվածներ տարբեր ներկայացումներից, լսվել են նշանավոր երգիչների և երաժիշտների կատարումներ:

В Московском драматическом театре отметили 75-летие Джигарханяна
В Московском драматическом театре 10-го октября состоялся торжественный вечер, посвященный 75-летию народного артиста СССР, художественного руководителя театра Армена Джингарханяна и 15-летию создания театра.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, на мероприятии с приветственной речью выступил министр культуры России Александр Авдеев. Посол Армении в России Олег Есаян зачитал поздравительное послание президента Армении Сержа Саргсяна.
На вечере присутствовали режиссеры, заслуженные артисты и деятели культуры, которые в своих выступлениях подчеркнули большой вклад и заслуги Армена Джигарханяна в сфере театра и киноискусства, отметив его исключительный талант, неиссякаемое трудолюбие, всенародную любовь зрителя.
Отметим, что в ходе торжественного вечера труппа Московского драматического театра представила отрывки из различных спектаклей, а также прозвучали исполнения известных певцов и музыкантов.