ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը հյուրընկալվել է Գլենդեյլի «Նարեկ» դպրոցում
Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 11-ին հյուրընկալվել էր Գլենդեյլի «Նարեկ» հայկական շաբաթօրյա դպրոցի սաներին: Նպատակը` ամերիկյան միջավայրում ապրող և օտար կրթություն ստացող, նաև` հայկական արմատներից չհեռացող հայ երեխաների հետ զրույցն էր անմիջական, անկաշկանդ մթնոլորտում: Այս մասին այսօր հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Գրիգոր Հովհաննիսյանը պատասխանել է աշակերտների հարցերին, որոնք վերաբերում էին Հայաստանին և երկրից դուրս ՀՀ-ն ներկայացնող կառույցների գործառույթներին:
ՀՀ գլխավոր հյուպատոսի այցելության հաջորդ նպատակը հայերեն դասագրքերի մասին ուսուցիչների և աշակերտների կարծիքը լսելն էր:
ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության կողմից հատկացված հայերեն դասագրքերի մի մեծ խմբաքանակ ՀՀ Գլխավոր հյուպատոսության ջանքերով տեղափոխվել էր Լոս Անջելես և անվճար տրամադրվել աշակերտներին:

On October 11 Gregory Hovhannisyan the General Consul in Los Angeles, visited the students of “Narek” Armenian Saturday school in Glendale. The visit was aimed at having immediate discussion in a free atmosphere with the Armenian students living in American environment and receiving foreign education who at the same time do not abandon their Armenian roots, reported press and information department of the Foreign Ministry.
Grigor Hovhannisyan answered all the questions of the students, related to Armenia and the functions of structures that present Armenia abroad.
The next goal of the visit of the General Consul of Armenia was to listen the opinions of the teachers and the students about the textbooks of the Armenian language.
Education and Science Ministry of Armenia has allocated a big amount of Armenian textbooks which was taken to Los Angeles by the efforts of the General Consulate and was provided to the students free of charge.