ՀՀԿ. Խորհուրդ էլ կտայինք Ծառուկյանին «եթե»-ներով չխոսել
«Պատմությունը «եթե»-ներ չի սիրում, ու չեմ կարծում, որ կարիք կա լուրջ անալիզ անելու: Իսկ անցյալի իրադարձութունների վերլուծությունը արվում է ապագայի համար, ապագան էլ բոլոր փաստերին սպառիչ պատասխան կտա»,-այսօր հրավիրած ասուլիսում, պատասխանելով ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի օրերս արած հայտարարությանը, ասաց ՀՀԿ խոսնակ, ՀՀ ԱԺ Հանրապետական խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա նշեց, որ Հանրապետական կուսակցությունը համախմբված է Սերժ Սարգսյանի շուրջ ու ավարտին կհասցնի բոլոր համատեղ ծրագրերը:
«Եթե Ծառուկյանը մտորում է այն մասին, թե ով կարող է լինել Հանրապետության նախագահը, ապա մենք «եթե»-ներով չենք խոսում ու նման խորհուրդ էլ կտայինք Ծառուկյանին»,- եզրափակեց նա:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 29-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը կանխատեսում էր արել, թե ով կարող է լինել Հանրապետական կուսակցության ղեկավար` ասելով. «Եթե Ռոբերտ Քոչարյանը ցանկանար, վաղուց կլիներ կա´մ Հանրապետական կուսակցության պատվավոր նախագահ, կա´մ նախագահ»:

РПА советует Царукяну воздержаться от сослагательного наклонения
«История не любит сослагательного наклонения. События прошлого анализируются для будущего, поскольку именно будущее может дать исчерпывающий ответ на все вопросы», - заявил сегодня журналистам секретарь фракции Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, комментируя недавнее заявление лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Напомним, что 29-го января в ходе встречи с журналистами председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил: «Если бы Роберт Кочарян пожелал, он давно стал бы или почетным председателем Республиканской партии, или президентом».
В этой связи Э.Шармазанов подчеркнул, что Республиканская партия Армении сплочена вокруг своего лидера Сержа Саргсяна и доведет до конца все совместные программы.
«В то время как Царукян размышляет о том, кто мог бы стать президентом страны, мы предпочитаем не говорить в сослагательном наклонении. Советуем ему также воздержаться от этого», - резюмировал Э.Шармазанов.