Է.Շարմազանով. Եգիպտոսին կրնկնելու հիմք չկա
«Հայաստանում չկա սոցիալական բունտի համար իրավիճակ, մենք բացառում ենք ցնցումները: Եթե որոշ մարդկանց պետք է ցնցում, մեզ պետք է ուժեղ պետություն»,- այս մասին այսօր հրավիրած ասուլիսում ասաց ՀՀԿ խոսնակ, ՀՀ ԱԺ հանրապետական խմբակցության քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա բացառեց երկրում սոցիալական խնդիրների պատճառով հեղափոխության վտանգը:
«Այն, ինչ հիմա տեղի է ունենում Եգիպտոսում, ոչ միայն սոցիալական խնդրի հետևանք է, այլև երկրի արժեքային համակարգի: ՀՀ-ում հիմք չկա սոցիալական առիթներով Եգիպտոսին կրկնելու: Բոլորիս ընտանիքներ էլ վատ են զգում սոցիալական ծանր վիճակից, բայց այսօրվա իշխանությունը` նախագահ Սարգսյանի գլխավորությամբ, շահեկանորեն տարբերվում է այլ քաղաքական ուժերից կամ այլ իշխանություններից նրանով, որ երբեք ջայլամի քաղաքականություն չի վարում»,- պարզաբանեց Է.Շարմազանովը:
Նրա խոսքով` հեղաշրջում լինում է այն երկրում, որտեղ իշխանությունները լճացած են, ուժ ու քաղաքական կամք չունեն` բարեփոխում իրականացնելու:

“There is no situation for social riots formed in Armenia, we rule out the shocks. If some people need a shock, we need a strong state," said Eduard Sharmazanov on the press conference today.
He excluded the peril of revolution in the country because of the social problems.
“The occurred situation in Egypt is not only a result of social problems but also a system of values in that country. The Armenian Republic has no reason to copy Egypt for social occasions. All the families in Armenia feel bad for the hard social conditions, but we never lead an ostrich policy,” E. Sharmazanov explained.
According to him revolutions occur in those countries where the authorities are slowed, have no strength and political will to implement a reform.