Խորհրդակցություն Արցախում` նվիրված պլանային զորահավաքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում իրականացված պլանային զորահավաքին:
Զեկույցներով հանդես են եկել պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը եւ համապատասխան կառույցների պատասխանատուներ:
Նախագահը կարեւորել է զորահավաքների պատշաճ իրականացումը՝  նշելով, որ դրանք հանդիսանում են երկրի պաշտպանունակության կարեւոր բաղադրամասերից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 6 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the planned reservist muster carried out in the republic.
Defense minister Movses Hakobyan and responsible officials of the corresponding structures delivered reports.
The President called important proper realization of the musters noting that they were among pivotal components of the country’s defense capacity.
Chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, vice-premier, finance minister Spartak Tevosyan and other officials partook at the consultation, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President.