Խորհրդակցություն Արցախում` նվիրված պլանային զորահավաքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում իրականացված պլանային զորահավաքին:
Զեկույցներով հանդես են եկել պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը եւ համապատասխան կառույցների պատասխանատուներ:
Նախագահը կարեւորել է զորահավաքների պատշաճ իրականացումը՝  նշելով, որ դրանք հանդիսանում են երկրի պաշտպանունակության կարեւոր բաղադրամասերից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Б. Саакян провел совещание по плановым военным сборам в НКР
Сегодня президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное прошедшим в НКР плановым военным сборам. Как передает пресс-служба президента НКР, с докладами выступили министр обороны Мовсес Акопян и представители соответствующих структур.
Б. Саакян посчитал важным организацию сборов на должном уровне, подчеркнув их значение как одной из главных составляющих обороноспособности республики.
Отмечается также, что в совещании приняли участие спикер Национального Собрания НКР Ашот Гулян, вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян и другие должностные лица.