Քադաֆիի վրա կրակել է 18-ամյա զինծառայող
Լիբիայի նախկին ղեկավար Մուամար Քադաֆիի վրա նախօրեին կրակել է «Լիբիայի փրկության ազգային ճակատի» 18 - ամյա զինծառայող Ահմեդ Շայբանին:
Twitter-ի իր բլոգում նույն այդ կուսակցության մեկ այլ անդամ Մուհամեդ Ալի Աբդալլան գրել է. «Երիտասարդը, որը սպանել է Քադաֆիին, 18-ամյա Ահմեդ Շայբանին է, ով նոր հերոս է»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Քադաֆին Սիրթ քաղաքում Լիբիայի անցումային ազգային խորհրդի զինվորների կողմից ձերբակալվել էր, իսկ ավելի ուշ մահացել՝ վնասվածքների հետևանքով: Լիբիայի անցումային ազգային խորհուրդը խոստացել է Քադաֆիի մահվան մանրամասները հայտնել այսօր:

Libya's Col Muammar Gaddafi was killed in crossfire after being captured in his birthplace of Sirte, officials say, the BBC reports.
In an interview on the PBSNewsHour , a GlobalPost journalist in Tripoli says an 18-year-old rebel fighter has claimed he shot Gadhafi in the head after he was captured. That's still not confirmed, the usatoday.com reports.
Acting Prime Minister Mahmoud Jibril said he had been shot in the head in an exchange between Gaddafi loyalists and National Transitional Council fighters.