Բակո Սահակյանն այցելել է Բունդեսթագ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության խորհրդարան (Բունդեսթագ), որտեղ հանդիպել է մի խումբ պատգամավորների և փորձագետների հետ:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է փոխգործակցության խորացման շահագրգռվածության առկայությունը և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, Գերմանիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանը:

Bako Sahakyan met a group of deputies and experts in Germany
On 8 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Parliament (Bundestag) of the Federative Republic of Germany where he met a group of deputies and experts.
Issues related to bilateral relations, Azerbaijani-Karabagh conflict settlement process and regional trends were discussed during the meeting.
The interest to deepen cooperation and peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict were mutually noted.
Ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia in the Federal Republic of Germany Armen Martirosyan, head of the central information department of the office of the NKR President David Babayan, NKR permanent representative to Germany Haroutyun Grigoryan partook at the meetings, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic reported.