Բակո Սահակյանն այցելել է Բունդեսթագ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության խորհրդարան (Բունդեսթագ), որտեղ հանդիպել է մի խումբ պատգամավորների և փորձագետների հետ:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է փոխգործակցության խորացման շահագրգռվածության առկայությունը և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, Գերմանիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանը:

Парламенты НКР и Германии активизируют сотрудничество
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня посетил парламент Федеративной Республики Германия (Бундестаг) и встретился там с группой депутатов и экспертов. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся двусторонних отношений, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных развитий.
Стороны отметили наличие заинтересованности в углублении сотрудничества и необходимость мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Отмечается, что на встрече присутствовали Чрезвычайный и Полномочный посол РА в ФРГ Армен Мартиросян, начальник Главного информационного управления аппарата президента НКР Давид Бабаян, Постоянный Представитель НКР в Германии Арутюн Григорян.