Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրը պատվոգրեր է հանձնել
Հունվարի 10-ին Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպանությունում տեղի ունեցավ շվեյցարահայ համայնքի ներկայացուցիչների եւ հայկական կազմակերպություններին շնորհված պատվորագրերի եւ շնորհակալագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրը ՀՀ մշակույթի նախարարության պատվոգրերը հանձնեց Թոփալյան հիմնադրամին, շվեյցարահայ հանրահայտ դիրիժոր Լյուկ Բաղդասարյանին, կոմպոզիտոր Սիրվարդ Ղազանչյանին, պոետ, հայագետ Վահե Գոդելին:
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության պատվոգրերը եւ շնորհակալագիրը հանձնվեցին Թոփալյան դպրոցի տնօրեն Նեվրիկ Ազադյանին, Ժնեւի համալսարանի հայագիտական հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Վալենտին Կալզոլարի-Բուվյեին, Թոփալյան դպրոցի ուսուցչուհի Մեդա Խաչատրյանին:
ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայության տեղեկացմամբ, պարգեւատրման արարողության ընթացքում դեսպան Ազնավուրը շնորհակալություն հայտնեց պարգեւատրվածներին հայ մշակույթի եւ հայակերտման ու հայապահպանման գործում ունեցած նրանց ավանդի համար: Դեսպանը նշեց, որ Հայաստանի անկախության քսանամյակի կապակցությամբ համապատասխան գերատեսչությունների կողմից տրված պատվոգրերը եւ շնորհակալագրերը խորհրդանշական են, եւ անկախ Հայաստանի կայացման գործում համայն հայության, ինչպես նաեւ օտարերկրյա գործիչների անձնվեր գործունեության գնհատանքի արտահայտությունն են:

Азнавур вручил награды представителям армянской общины Швейцарии
В посольстве Армении в Швейцарии 10 января состоялась церемония награждения почетными и благодарственными грамотами представителей местной армянской общины и армянских организаций.
Как сообщает пресс-служба МИД, посол Армении в Швейцарии Шарль Азнавур вручил почетные грамоты министерства культуры РА известному армянскому дирижеру Люку Багдасаряну, композитору Сирвард Казанчян, поэту, арменоведу Ваге Годелю.
Почетными и благодарственными грамотами министерства образования и науки Армении были награждены директор школы «Топалян» Неврик Азадян, директор Центра арменоведческих исследований Женевского университета Валентин Калзолари-Бувье, преподавательница школы «Топалян» Седа Хачатрян.
Посол Шарль Азнаву, поздравив награжденных, выразил им благодарность за вклад в развитие армянской культуры и сохранение армянства.