Հայոց բանակի զինվորը ռեկորդ է սահմանել
ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ` ՀՀ Զինված ուժերի N զորամասի ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Ռուբիկ Միքայելյանը սահմանել է արտակորման նոր ռեկորդ՝ հաղթահարելով անցյալ տարվա սեպտեմբերի 21-ին կատարած նույն վարժության սեփական ռեկորդը: Նա 4 ժամ 35 րոպեում կատարել է 7550 արտակորում (անցյալ տարի կատարել էր 6500 արտակորում):
Ռեկորդը գրանցել է Գինեսի ռեկորդների հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Վարդան Թովմասյանի գլխավորած հանձնաժողովը: Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ սերժանտ Միքայելյանի սահմանած ռեկորդը կգրանցվի նախ Հայաստանի ռեկորդների գրքում՝ «Դյուցազնագրքում», ապա սահմանված ռեկորդի տեսանյութը կուղարկվի Լոնդոն` Գինեսի ռեկորդների համակարգող հանձնաժողովին՝ հայ մարզիկ-զինվորի ռեկորդը գրանցելու համար:
Թովմասյանը նաև նշել է, որ նման ռեկորդ աշխարհում դեռ ոչ ոք չի սահմանել: Մասնագիտությամբ սամբիստ Ռուբիկ Միքայելյանը, ով արդեն 8 ամիս է` ծառայում է ՀՀ զինված ուժերում, մտադիր է մինչև ծառայության ավարտը արտակորում վարժության ռեկորդը հասցնել 10000-ի:

New record of Soldier of Armenian Army
On the occasion of 20th anniversary of creation of Armenian Armed Forces, serviceman of Armenian Armed forces Rubik Mikayelyan has hit a new record doing 7550 press-ups in 4 hours and 35 minutes (it was 6500 last year).
The record has been confirmed by a commission headed by representative of Guinness Records Office Vardan Tovmasyan. Mikayelyan’s success will first be recorded in Armenia’s Records Book and then will be sent to London-based Guinness Records Office to be registered there.
Tovmasyan has noticed that no one in the world has set such record. Sambo wrestler Rubik Mikayelyan serves in Armenian Army for 8 months and plans to do 10000 press-ups by the end of his service.