«Բոմժ»-ի պատմությունը. պարզաբանում է նախարարը
Այսօր Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ անդրադարձավ հունվարի 19-ին կառավարության շենքի առջև քաղաքացուն «բոմժ» անվանելու միջադեպին:
«Իսկ դուք գիտե՞ք, թե ով է այդ քաղաքացին, նա տարիներ շարունակ դուրս չի գալիս մեր նախարարությունից»,- ասաց նախարարը և հավելեց, որ նա անընդհատ խնդրում է` իրեն ծերանոց ուղարկել, սակայն քաղաքացին կենսաթոշակային տարիքի չէ, ըստ կարգի, նրան չի հասնում:
Արթուր Գրիգորյանը նշեց, որ քաղաքացին իրեն դիմել և ներկայացել է` բոմժ. «Ի՞նչ պիտի ասեի»,- հարցնում է նա և հավելում, որ ասել է` «եթե դու բոմժ ես և ուզում ես հայտնվել ծերանոցում, չես կարող»:
Իսկ քաղաքացուն անհրաժեշտ էր ոչ թե անտունների համար նախատեսված կացարան, որտեղ պահում են 60 օր, այլ` ծերանոց. «Օրենքն այդ է, ես ի՞նչ կարող եմ անել»,-ասաց Ա. Գրիգորյանը:

Minister on his comment about “homeless”
Today the Minister of Labor and Social Affairs Arthur Grigoryan touched upon the incident that happened on January 19 when he called “homeless” a man standing at the Government building.
“Do you know who he was? He doesn’t leave our ministry for years,” the Minister said and added that he asks them to take him to Old people’s home, but the rule says he can’t as he is not of that age yet.
Arthur Grigoryan mentioned that the citizen has applied to him and has presented himself as a homeless, “What was I to call him?” he inquires.
The person needed not a place for homeless people where he could live for 60 days but a home for old people. “This is the rule, what can I do?”