Բակո Սահակյանն ընդունել է մի խումբ մտավորականների
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին ընդունել է «Ռուսական խոսքի օրերի» շրջանակներում Ռուսաստանից և Հայաստանից Արցախ ժամանած մի խումբ մտավորականների:
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանարպետության նախագահի աշախտակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել է հանրապետությունում ռուսաց լեզվի ուսուցման հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է նման միջոցառումների կազմակերպումն Արցախում ՝ ընդգծելով, որ մեր երկրում մեծ տեղ է հատկացվում ռուսաց լեզվին՝ այն դիտարկելով ինչպես մշակույթի զարգացման, այնպես էլ հայ եւ ռուս ժողովուրդների միջեւ բարեկամական կապերի հետագա խորացման տեսանկյունից:

Б.Саакян принял представителей сферы культуры из Армении и России
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня группу представителей сферы культуры и образования из России и Армении, прибывших в Арцах в рамках Дней русского слова.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, на встрече обсуждался широкий спектр вопросов, касающихся преподавания русского языка в республике.
Президент Б.Саакян приветствовал организацию подобных мероприятий в НКР, подчеркнув, что в республике уделяется большое внимание русскому языку, что рассматривается как с точки зрения развития культуры, так и дальнейшего углубления дружественных связей между армянским и русским народами.
Во встрече приняли участие министр образования и науки НКР Владик Хачатрян и другие должностные лица.