Բուլղարիայի դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Սերժ Սարգսյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեորգի Կարաստամատովը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ընթացքում նա հաջողություններ կունենա հայ-բուլղարական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ուղղված իր բոլոր նախաձեռնություններում: Այս մասին հայտնում են երկրի նախագահի մամլո գրասենյակից:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ հայ և բուլղար ժողովուրդների՝ դարերից եկող բարեկամական ու ջերմ վերաբերմունքը միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացման նպաստավոր հիմք է, որը զարգացման մեծ ներուժ ունի:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Բուլղարիայի դեսպանը կարևորել են երկու երկրների միջև փոխգործակցությանն ուղղված իրավապայմանագրային դաշտի լիարժեք ձևավորումը, տարբեր մակարդակի ակտիվ փոխայցելություններն ու հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքի ակտիվացումը, ինչը, կողմերի համոզմամբ, ոչ միայն կնպաստի քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, այլ նաև կխթանի երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալների աճը:

Ambassador of Bulgaria hands his credentials to Serzh Sargsyan
Today the newly appointed Ambassador of Bulgaria to Armenia, Georgy Karastamatov, handed in his credentials to President Serzh Sargsyan, President’s Press Office said.
The President of Armenia congratulated the Ambassador on the commencement of his diplomatic mission in our country and wished him every success he also expressed his hope that the Ambassador will contribute to the reinforcement of Armenian-Bulgarian relations.
The two stressed that the centuries-old friendship and warm attitude between the Armenian and Bulgarian peoples are favorable basis for the continuous development of relations which serves as stimulus for development.
Serzh Sargsyan and the Ambassador stressed the importance of formation of the legal-contractual field between the two countries, mutual exchange of visits in different spheres, activation of Armenian and Bulgarian intergovernmental commission which will activate the political dialogue of two.