Բուլղարիայի դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Սերժ Սարգսյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեորգի Կարաստամատովը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ընթացքում նա հաջողություններ կունենա հայ-բուլղարական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ուղղված իր բոլոր նախաձեռնություններում: Այս մասին հայտնում են երկրի նախագահի մամլո գրասենյակից:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ հայ և բուլղար ժողովուրդների՝ դարերից եկող բարեկամական ու ջերմ վերաբերմունքը միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացման նպաստավոր հիմք է, որը զարգացման մեծ ներուժ ունի:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Բուլղարիայի դեսպանը կարևորել են երկու երկրների միջև փոխգործակցությանն ուղղված իրավապայմանագրային դաշտի լիարժեք ձևավորումը, տարբեր մակարդակի ակտիվ փոխայցելություններն ու հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքի ակտիվացումը, ինչը, կողմերի համոզմամբ, ոչ միայն կնպաստի քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, այլ նաև կխթանի երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալների աճը:

Посол Болгарии вручил верительные грамоты президенту Армении
Новоназначенный Чрезвычайный и полномочный посол Болгарии в Армении Георгий Карастаматов вручил сегодня президенту Армении Сержу Саргсяну свои верительные грамоты, сообщает пресс-служба главы государства.
Президента Армении поздравил посла с началом дипломатической миссии в стране, выразив надежду, что в ходе пребывания в должности посола он достигнет успехов в укреплении армяно-болгарских отношений и развитии сотрудничества в ряде сфер.
Стороны подчеркнули важность вековых дружественных отношений между народами Армении и Болгарии, отметив имеющийся потенциал их последовательного развития.
Серж Саргсян и Георгий Карастаматов подчеркнули важность ответных визитов на разных уровнях, формирования договорно-правового поля, направленного на взаимосотрудничество между двумя странами, а также активизации работ армяно-болгарской межправительственной торгово-экономической и научно-технической комиссии, что стимулирует активизацию политического диалога между двумя странами и рост объемов товарооборота.