Նաիրա Զոհրաբյան. «Նրանք առանձնազրույցի իրավունք ունեն»
«Երեկ ամբողջ օրը ինձ զանգահարում ու այլ հարցեր էին տալիս, փոխանակ տրամաբանական հարց տային՝ ինչպե՞ս է հնարավոր ժողովրդավար արժեքներ դավանող երկրում նման բան: Ինձ համար դա նույնն է, ինչ դռան հետևից լսել երկու անձանց խոսակցությունը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով նախօրեին գաղտնազերծված Լևոն Զուրաբյան-Վարդան Օսկանյան առանձնազրույցին,  հայտարարեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Շարունակելով խոսքը` պատգամավորն ասաց, որ չի լսել ու չի էլ պատրաստվում լսել այդ ձայնագրությունը, քանի որ հարգում է թե՛ Լ.Զուրաբյանին, թե՛ Վ.Օսկանյանին, ովքեր «իրավունք ունեն առանձնազրույց ունենալու». «Ես կոչ կանեի լրատվամիջոցներին ուղղակի չանդրադառնալ դրան, նաև քաղաքական գործիչներին, որպեսզի որևէ մեկը չմեկնաբանի այդ երևույթը, որով ինչ-ինչ խնդիրներ են լուծվում»:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե իր կարծիքով, ինչ նպատակ է հետապնդել գաղտնազերծումը, Ն.Զոհրաբյանը ասաց, թե չի կարող ասել որն է, բայց հստակ է մեկ բան՝ իրավապահ համակարգը պետք է անպայման զբաղվի սրանով. «37 թվականի մեթոդներով լուծել քաղաքական խնդիրները հակասում է բոլոր այն հայտարարություններին, որոնք հատկապես վերջին օրերին լսում ենք քաղաքական տարբեր ամբիոններից»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին համացանցում է հայտվել ԱԺ ՀԱԿ և ԲՀԿ  պատգամավորներ Լևոն Զուրաբյանի ու Վարդան Օսկանյանի առանձնազրույցը սրճարանում:

Н.Зограбян: Л.Зурабян и В.Осканяна имеют право на частную беседу
«Вчера в течение всего дня мне звонили и, вместо того, чтобы задавать логичный вопрос о том, как такое возможно в стране, приверженной демократическим ценностям, задавали совершенно другие вопросы. Для меня это то же, что подслушивать за дверью разговор двух людей», - заявила сегодня в ходе брифинга в парламенте Армении секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» (ППА) Наира Зограбяв, комментируя рассекреченный накануне разговор депутатов Левона Зурабяна и Вардана Осканяна.
Депутат отметила, что не слушала и не собирается слушать аудиозапись разговора, так как уважает и Л.Зурабяна, и В.Осканяна – людей, имеющих, право на частную беседу. «Хотелось бы призвать СМИ не затрагивать эту тему, а политических деятелей – не комментировать это явление, которой пытаются решить какие-то проблемы», - заявила Н. Зограбян.
Что касается вопроса, в каких целях было организовано рассекречивание разговора, то Наира Зограбян отметила, что не может назвать их. По ее словам, ясно одно, что правоохранительная система должна обязательно заняться этим. «Попытка решать политические проблемы методами 37-х годов противоречит всем тем выражениям, которые озвучиваются с разных политических трибун, особенно в последние несколько дней», - заявила депутат.