Նաիրա Զոհրաբյան. «Նրանք առանձնազրույցի իրավունք ունեն»
«Երեկ ամբողջ օրը ինձ զանգահարում ու այլ հարցեր էին տալիս, փոխանակ տրամաբանական հարց տային՝ ինչպե՞ս է հնարավոր ժողովրդավար արժեքներ դավանող երկրում նման բան: Ինձ համար դա նույնն է, ինչ դռան հետևից լսել երկու անձանց խոսակցությունը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով նախօրեին գաղտնազերծված Լևոն Զուրաբյան-Վարդան Օսկանյան առանձնազրույցին,  հայտարարեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Շարունակելով խոսքը` պատգամավորն ասաց, որ չի լսել ու չի էլ պատրաստվում լսել այդ ձայնագրությունը, քանի որ հարգում է թե՛ Լ.Զուրաբյանին, թե՛ Վ.Օսկանյանին, ովքեր «իրավունք ունեն առանձնազրույց ունենալու». «Ես կոչ կանեի լրատվամիջոցներին ուղղակի չանդրադառնալ դրան, նաև քաղաքական գործիչներին, որպեսզի որևէ մեկը չմեկնաբանի այդ երևույթը, որով ինչ-ինչ խնդիրներ են լուծվում»:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե իր կարծիքով, ինչ նպատակ է հետապնդել գաղտնազերծումը, Ն.Զոհրաբյանը ասաց, թե չի կարող ասել որն է, բայց հստակ է մեկ բան՝ իրավապահ համակարգը պետք է անպայման զբաղվի սրանով. «37 թվականի մեթոդներով լուծել քաղաքական խնդիրները հակասում է բոլոր այն հայտարարություններին, որոնք հատկապես վերջին օրերին լսում ենք քաղաքական տարբեր ամբիոններից»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին համացանցում է հայտվել ԱԺ ՀԱԿ և ԲՀԿ  պատգամավորներ Լևոն Զուրաբյանի ու Վարդան Օսկանյանի առանձնազրույցը սրճարանում:

N.Zohrabian:They have the right to a tete-a-tete conversation
“Yesterday people called me and asked other questions all day, instead of asking a logical question: “How is such a thing possible in a country that fosters democratic values? To me, this is the same as hearing a conversation of two people behind the door”, the secretary of the Prosperous Armenia Party (BHK) parliamentary faction Ms. Naira Zohrabian said during a briefing with reporters at the National Assembly, when discussing the Levon Zurabian-Vartan Oskanian conversation, made public knowledge yesterday.
She said that she has not heard this recording and is not going to hear it since she respects both Zurabian and Oskanian who “have the right to hold a tete-a-tete conversation”. “I would call on the media not to discuss it as well as the political figures so that no one will comment on this phenomenon, by which some problems are solved”.
Asked why the conversation was made public knowledge, Naira Zohrabian said that she does not know the reason but that one thing is obvious: the law enforcement system should deal with it: “Solving political problems with methods used in 1937 runs counter to those statements which are made from various political rostrums, especially in recent days”.
It should be reminded that yesterday a conversation between BHK deputy Vartan Oskanian and Armenian National Congress (HAK) deputy Levon Zurabian in a café appeared on the Internet.