Կոմունիստ.Թե ինչ է եղել, գիտեն Սերժ Սարգսյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը
«Իշխանությունը ձգտում է մաքրել քաղաքական դաշտը, և իր ճանապարհն ավելի հարթ դարձնել: Ներկայում նախագահի թեկնածուներ են առաջադրվում մարդիկ, որոնք քաղաքական դաշտում երբևէ գործունեություն չեն ծավալել»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցության առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանը:
«Ընտրություններից հետո երկրում ոչինչ չի փոխվելու: Նախագահական ընտրություններն անցնելու են այնպես, ինչպես անցան ազգակցական խորհրդարանական ընտրությունները: Առաջիկայում էլի կլինեն առաջադրումներ, հետագայում կստեղծվի այնպիսի մի իրավիճակ, որտեղ բախումներն ու կեղծիքներն անխուսափելի կլինեն»,- ասաց երկրի գլխավոր կոմունիստը ` հավելելով, որ  չկա գաղափարախոսություն ու նպատակային ծրագիր:
Խոսելով  ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի չառաջադրվելու մասին` Ռ.Թովմասյանն ասաց,  որ իրական պատճառը երբեք չի հրապարակվի, «բայց դրա մասին, երևի թե,  գիտի երկու մարդ՝  Գագիկ Ծառուկյանն ու Սերժ Սարգսյանը:
«Ես չեմ ուզում մտնել այդ կուսակցության ֆունկցիաների մեջ: Սա իրենց ներքին խնդիրներն են, իրենք պետք է պարզեն: Իսկ թե ում պետք է ընտրեն այն մարդիկ, ովքեր իրենց ձայնը խորհրդարանական ընտրություններին տվեցին ԲՀԿ-ին, պարզ է՝ նրան, ով որ ավելի շատ փող կտա»,- եզրափակեց իր խոսքը կոմունիստը:

“The authorities are trying to clean the political field and to make their path smoother. Currently, people, who have not carried out activities in the political field, are nominated as presidential candidates,” the first secretary of the Communist Party of Armenia Ruben Tovmasian said at a press conference.
“Nothing will change in the country after the election. The presidential election will be held in the same way as the parliamentary elections. Candidates will be nominated again soon, while later there will be a situation, in which clashes and falsifications will be inevitable,” the chief communist of the country stated, adding that any ideology, any target programs are absent.
Speaking about the decision of BHK leader Gagik Tsarukian not to run in the election, Tovmasian said that the real reason will never be publicized, “but two men – Gagik Tsarukian and Serzh Sargsyan - probably know it”.
“I don’t want to interfere in the functions of that party. These are their internal problems, which have to be solved by them. It is clear who will be elected by those people who voted for BHK in the parliamentary elections: they will vote for the one who will give more money,” the communist said in conclusion.