ՀՀԿ պատգամավորը դատապարտում է գաղտնալսումը
«Միանշանակ նողկալի և խիստ դատապարտելի, քրեորեն հետապնդելի արարք է սա»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով Զուրաբյան-Օսկանյան առանձնազրույցի գաղտնալսմանը, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ պատգամավոր Մանվել Բադեյանը:
ԱԺ պատգամավորը վստահ է, որ իշխանությունները հետամուտ կլինեն և կհայտնաբերեն հանցագործին. «Բարոյական նորմերի խատում է, և անկախ նրանից, թե քաղաքական շահ հետապնդում է թե ոչ, սա հակաբարոյական արարք է, որը պետք է պատժվի»:
Մ. Բադեյանը բացառում է, որ ձայնագրությունն արել է ԱԱԾ-ն՝ պատճառաբանելով, թե այդ կառույցն օրինապահ է և նման բան կարող է անել միայն դատարանի թույլտվությամբ: ԱԺ պատգամավորը կարծում է, որ նման բան կարող էր անել ցանկացած մարդ, ով «ասենք ունի հեռախոս»:
ԱԺ ԲՀԿ պատգամավոր Լյովա Խաչատրյանն էլ նման արարքը համարում է պետական դավաճանություն, հակաբարոյականություն:

HHK deputy condemns eavesdropping
“It was a nasty, blameworthy, and penal deed,” the Republican Party of Armenia (HHK) faction’s deputy Samvel Badeyan expressed this opinion, when commenting on the Zurabian-Oskanian conversation’s eavesdropping.
He is convinced that the authorities will find the culprit. “It was a breach of moral norms, and regardless of whether any political interests were pursued or not, it was an immoral deed which should be punished”.
Badeyan ruled out that the recording was made by the National Security Service, noting that it is a law abiding agency and can do such a thing only with the permission of a court. In his opinion, any person who “has a telephone” could have done this.
Deputy of the Prosperous Armenia Party (BHK) faction Lyova Khachatrian considered the deed as an immoral one, a high treason.