Իսկ ո՞վ է Լևոն Զուրաբյանը. ընդամենը ՀԱԿ համակարգող
«Հրապարակի» փոխանցմամբ՝ «Քրիստոնեաժողովրդավարական վերածնունդ» կուսակցության ղեկավար Սոս Գիմիշյանը, երեկ մեկնաբանելով ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանի հնարավոր առաջադրումը, չի բացառել, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի չառաջադրման դեպքում «Քրիստոնեաժոդովրդավարական վերածնունդ» կուսակցությունը կսատարի Հրանտ Բագրատյանին:
«Իր հայտարարությամբ Բագրատյանը բոլոր հարցերի պատասխանը տվել է: Այսինքն՝ եթե Լևոն Տեր-Պետրոսյանն առաջադրվում է, ինքը նրա դեմ չի պայքարելու: Սա կարևոր հայտարարություն է»,- ասել է ՀԱԿ անդամը:
Հարցին, իսկ եթե ՀԱԿ առաջնորդի կողմից առաջ քաշվի Լևոն Զուրաբյանի թեկնածությունը, Գիմիշյանն արձագանքել է. «Որպես ի՞նչ առաջադրվի Զուրաբյանը, նա որևէ քաղաքական թիմ չի ներկայացնում, նա ընդամենը ՀԱԿ համակարգողն է, կոորդինացնողը»:

Levon Zurabian is just coordinator of HAK
“Hraparak” day reports that while commenting yesterday on the possible nomination of Armenian National Congress (HAK) faction deputy Hrant Bagratian, the leader of Christian-Democratic Rebirth Party (CDR) Sos Gimishian did not rule out that if Levon Ter-Petrosian is not put up as a presidential candidate, CDR will support Hrant Bagratian.
“By making his statement, Bagratian has answered all the questions. That is to say, if Levon Ter-Petrosian is nominated, he will not struggle against him. This is an important statement,” Gimishian said.
In response to the remark: What if the HAK leader puts up the candidacy of Levon Zurabian, Gimishian said: “If nominated, what force will Zurabian represent? He does not represent any political team. He is just a coordinator of HAK”.