«ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածի մեծամասնությունը  ՀՀԿ-ի օգտին է քվեարկելու»
ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանի խոսքով, Հրանտ Բագրատյանի առաջադրումը մրցակցային մթնոլորտ կստեղծի նախագահական ընտրություններում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նա կարևորեց, որ ՀՀ ապագա նախագահը ընտրվի մրցակցության մթնոլորտում:
«ՀԱԿ-ի ներսում խժդժություններ կան, այդ պատճառով չեմ կարծում, որ այն կհամախմբվի: Լավ կլիներ, որ նրանք միավորվեին որևէ թեկնածուի շուրջ»,- ասաց Կ. Աճեմյանը:
Կ.Աճեմյանի կարծիքով, ընտրությունների երկրորդ փուլի անցկացումը հավանական չէ, իսկ ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածի մեծամասնությունը  ՀՀԿ-ի օգտին է քվեարկելու:
Նրա խոսքով, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի քայլի համար միայն Մ.Սեդրակյանն է պատասխանատու, իսկ ինքը չի պատրաստվում որևէ մեկի արարքի համար ներողություն խնդրել:

“Majority of BHK electorate to vote for HHK”
The nomination of Hrant Bagratian would create a competitive atmosphere in the presidential election, deputy of Republican Party of Armenia (HHK) Ms. Karine Achemian said at a meeting with reporters today. She considered it important to hold the upcoming presidential election in such an atmosphere.
‘There is some disagreement within the Armenian National Congress (HAK). I think this prevents them from uniting. It would a good thing if they rallied round a candidate,” she noted.
She expressed an opinion that a presidential run-off is unlikely, while the majority of the Prosperous Armenia Party (BHK) electorate will vote for HHK.