«ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածի մեծամասնությունը  ՀՀԿ-ի օգտին է քվեարկելու»
ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանի խոսքով, Հրանտ Բագրատյանի առաջադրումը մրցակցային մթնոլորտ կստեղծի նախագահական ընտրություններում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նա կարևորեց, որ ՀՀ ապագա նախագահը ընտրվի մրցակցության մթնոլորտում:
«ՀԱԿ-ի ներսում խժդժություններ կան, այդ պատճառով չեմ կարծում, որ այն կհամախմբվի: Լավ կլիներ, որ նրանք միավորվեին որևէ թեկնածուի շուրջ»,- ասաց Կ. Աճեմյանը:
Կ.Աճեմյանի կարծիքով, ընտրությունների երկրորդ փուլի անցկացումը հավանական չէ, իսկ ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածի մեծամասնությունը  ՀՀԿ-ի օգտին է քվեարկելու:
Նրա խոսքով, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի քայլի համար միայն Մ.Սեդրակյանն է պատասխանատու, իսկ ինքը չի պատրաստվում որևէ մեկի արարքի համար ներողություն խնդրել:

Большинство электората ППА проголосует за кандидата от РПА
Выдвижение Гранта Багратяна на пост президента Армении создаст конкурентную атмосферу на президентских выборах в феврале, считает депутат парламента Армении от Республиканской партии Армении Карине Ачемян.
По ее словам, будущий президент Армении должен быть избран в конкурентных условиях.
«Внутри АНК существуют разногласия, и я не думаю, что им удастся сплотиться. Будет хорошо, если им удастся сплотиться вокруг какого-нибудь кандидата», - сказала К.Ачемян.
Она также считает, что выборы завершатся одним туром, а большинство электората партии «Процветающая Армения» проголосует за кандидата от Республиканской партии.